Uçakta her türlü oyun yasak

Gilbert Arenas'a süresiz ligden men cezası verilmesinin yankıları sürüyor. Arenas'ın soyunma odasına silah getirmesinin ardından, New Jersey Nets, takım uçağında tüm oyunları yasakladı.

Ntvspor 08.01.2010 - 15:44

Uçakta her türlü oyun yasak

Washington Wizards'ın oyun kurucusu Gilbert Arenas ile takım arkadaşı Javaris Crittenton'ın, takım uçağında kumar oynaması büyük bir skandalı da beraberinde getirdi. Crittenton'dan borcunu almak isteyen Arenas, önce soyunma odasına silah soktu, ardından da bu ciddi olayı şaka konusu haline getirdi. Arenas'ın, Philadelphia maçı öncesi ellerini silah gibi tutarak arkadaşlarına doğrultması ise bardağı taşıran son damla oldu.

NBA Yönetimi, böylesine ciddi bir olayın şakaya vurulamayacağını, Arenas'ı süresiz ligden men ederek gösterdi. Bu olaydan ders çıkaran ilk takım ise New Jersey Nets oldu.

Nets Yönetimi, takım uçağında her türlü oyunu yasakladı. Takım başkanı Rod Thorn, "Bugüne kadar kumar nedeniyle hiç sorun yaşamadık. Ancak Arenas olayı bize işin hangi boyutlara ulaşabileceğini gösterdi" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...