Üçüncülük Türkiye'nin

Avrupa Erkekler Salon Hokeyi Şampiyonası'nda Türkiye, yarı finalde karşılaştığı Macaristan'ı 4-1 yenerek üçüncülük koltuğuna oturdu.

Haberler 17.01.2010 - 17:48

Antalya'nın Alanya ilçesinde gerçekleştirilen Avrupa Erkekler Salon Hokeyi Şampiyonası'nda Türkiye, yarı finalde karşılaştığı Macaristan'ı 4-1 yenerek, şampiyonayı üçüncü tamamladı. Atatürk Salonu'nda düzenlenen Avrupa Erkekler Salon Hokeyi Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada bugün oynanan eleme maçlarında Hırvatistan,  Macaristan'ı 6-5 yenerek finale yükseldi. Yarı finalde oynamayı garantileyen Türkiye ise, son eleme maçında rakibi Ukrayna'ya 7-4 mağlup oldu. Eleme maçlarını Ukrayna 12, Hırvatistan 9, Türkiye 6, Macaristan ise 3 puanla tamamladı. Eleme maçlarının ardından oynanan yarı final maçında Türkiye, Macaristan ile mücadele etti. Karşılaşmada rakibi Macaristan'ı 4-1 yenen Türkiye, şampiyonayı üçüncü tamamladı. Final maçında ise Hırvatistan'ı 7-3 yenen Ukrayna birinci oldu. Şampiyonayı Hırvatistan ikinci, Macaristan ise dördüncü sırada tamamladı.

Şampiyona sonunda düzenlenen ödül töreninde sporculara madalyalarını Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan verdi. Şampiyonada Türk Milli Takımından Yunus Ceylan en iyi kaleci, Zafer Kır en iyi oyuncu, Hırvatistan en centilmen takım, Ukrayna takımından Ivris Moroz ise en golcü oyuncu seçildi.

Şampiyona sonunda değerlendirme yapan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, şampiyonada elde edilen üçüncülüğün hokey sporunda gelecek için umut verici olduğunu ve Türkiye'de ilk defa yapılan şampiyonayı federasyon olarak kusursuz olarak tamamladıklarını bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...