Bu kupadaki temsilcilerimizden Trabzonspor, ilk maçta Makedonya temsilcisi Rabotnicki ile deplasmanda karşı karşıya gelirken, sahadan da 1 - 0 mağlup ayrıldı.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön elemeden Avrupa macerasına başlayan Medipol Başakşehir ise Hollanda'nın güçlü ekibi AZ Alkmaar ile Hollanda'nın Alkmaar şehrinde karşı karşıya geldi. Sahadan 2-0 yenik ayrılan temsilcimiz Medipol Başakşehir, 15. dakikada kaleci Volkan Babacan'ın kırmızı kart görerek penaltıya sebep olduğu karşılaşmada gol atma başarısı gösteremedi.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda ilk maçların sonuçları şöyle:
Girondins de Bordeaux (Fransa) - AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi): 3 - 0
Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Hapoel Kiryat Shmona (İsrail): 2 - 1
Târgu Mureş (Romanya) - AS Saint-Étienne (Fransa): 0 - 3
AZ Alkmaar (Hollanda) - Medipol Başakşehir (Türkiye): 2 - 0
Southampton (İngiltere) - Vitesse (Hollanda): 3 - 0
Altach (Avusturya) - Vitória Guimaraes (Portekiz): 2 - 1
Sturm Graz (Avusturya) - Rubin Kazan (Rusya): 2 - 3
AIK Solna (İsveç) - Atromitos (Yunanistan): 1 - 3
Jablonec (Çek Cumhuriyeti) - København (Danimarka): 0 - 1
Zürich (İsviçre) - Dinamo Minsk (Belarus): 0 - 1
Sampdoria (İtalya) - Vojvodina (Sırbistan): 0 - 4
Kairat Almaty (Kazakistan) - Aberdeen (İskoçya): 2 - 1
MŠK Žilina (Slovakya) - Vorksla Poltava (Ukrayna): 2 - 0
PAOK (Yunanistan) - Spartak Trnava (Slovakya): 1 - 0
Athletic Club (İspanya) - İnter Bakı (Azerbaycan): 2 - 0
Kukësi (Arnavutluk) - Legia Warszawa (Polonya): 1 - 2
Apollon Limassol (Kıbrıs Rum Kesimi) - Qäbälä (Azerbaycan): 1 - 1
Rabotnicki (Makedonya) - Trabzonspor (Türkiye): 1 - 0
Debreceni (Macaristan) - Rosenborg (Norveç): 2 - 3
Royal Charleroi (Belçika) - Zorya Luhansk (Ukrayna): 0 - 2
Wolfsberg (Avusturya) - Borussia Dortmund (Almanya): 0 - 1
Brøndby (Danimarka) - Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi): 0 - 0
Thun (İsviçre) - Vaduz (Liechtenstein): 0 - 0
IF Elfsborg (İsveç) - Odds BK (Norveç): 2 - 1
Royal Standard de Liège (Belçika) - Željezničar (Bosna Hersek): 2 - 1
Hajduk Split (Hırvatistan) - Strømsgodset (Norveç): 2 - 0
Os Belenenses (Portekiz) - IFK Göteborg (İsveç): 2 - 1
Krasnodar (Rusya) - Slovan Bratislava (Slovakya): 2 - 0
West Ham United (İngiltere) - Astra Giurgiu (Romanya): 2 - 2