UEFA, Fenerbahçe'yi disipline sevk etti

Fenerbahçe, UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Haberler 20.03.2013 - 13:53

UEFA, Fenerbahçe'yi disipline sevk etti

UEFA'dan Fenerbahçe'ye kötü haber geldi.

Fenerbahçe Kulübü, UEFA Avrupa Ligi'nde deplasmanda oynadığı Viktoria Plzen maçında taraftarların sahte biletle maça girme teşebbüsü nedeniyle, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Kulüpten yapılan açıklamada şöyle denilidi: "Kulübümüz; UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu'nda deplasmanda oynadığımız Viktoria Plzen maçında, belli bir taraftar grubu tarafından gerçekleştirilen sahte biletle maça girme teşebbüsü nedeniyle, Disiplin Talimatı’nın 42. Maddesi uyarınca UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

Karşılaşma öncesinde belli bir taraftar grubunun maça sahte biletle girme teşebbüsünde bulunacağı yönünde gelen istihbarat üzerine; kulübümüz yetkilileri, Viktoria Plzen Kulübü ve UEFA güvenlik görevlileriyle bu konu üzerinde gerekli istişarelerde bulunmuşlardır. Bu işbirliğinin sonucu olarak sahte biletli kişilerin stadyuma girişi Çek güvenlik güçleri ve UEFA görevlileri tarafından engellenmiştir. Söz konusu işbirliği; UEFA’dan kulübümüze gelen sevk yazısında da “Fenerbahçe Kulübü güvenlik organizasyonu çerçevesinde azami gayret göstermiştir” şeklinde de ifade edilmiştir.

Ancak teşebbüs aşamasında kalan bu eylem dolayısıyla ; UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu gönderdiği bir yazıyla kulübümüzü disiplin kuruluna sevk etmiştir.

150 TARAFTAR GİRMEYE ÇALIŞTI
İlgili ihlal raporda şu şekilde yer almıştır; “Stadyum dışında sahte biletli / biletsiz Fenerbahçe taraftarları stadyuma girmeye çalıştı; sayıları yaklaşık 150’ydi. Bu olay devre arasında yaşanmıştır. Stadyumdaki Fenerbahçe taraftarları kapıyı açmaya çalıştı. Polis ve güvenlik görevlileri bu girişimi engelledi, kısa bir müdahalenin ardından durum kontrol altına alındı. Polis ve güvenlik görevlileri, iyi bir işbirliğiyle durumu dikkatle yakından izledi. Bu gelişme maçın sorunsuz bir şekilde seyretmesini etkilemedi.“

Sevk ile ilgili savunmamızı UEFA’ya ilettiğimizi belirtir; konunun, en geç 19 Nisan 2013 Cuma gününe kadar karara bağlanması beklendiğini kamuoyunun bilgisine önemle sunarız."

PLZEN'LE SEYİRCİSİZ OYNADI
Seyircisiz oynanan BATE Borisov maçında sahaya atılan paraşütlü meşale nedeniyle UEFA, Fenerbahçe'ye bir maç seyircisiz oynama cezası vermişti. Fenerbahçe, Plzen'le oynanan ikinci maça seyircisinden yoksun olarak çıkmıştı.

UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam eden Fenerbahçe, çeyrek final ilk maçında 4 Nisan'da Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Lazio ile karşılaşacak.

Sayfa Yükleniyor...