UEFA madalyasına büyük rağbet

Galatasaray'ın eski futbolcusu Alper Tezcan, yaşadığı maddi zorlukları gerekçe gösterip, UEFA Kupası madalyasını satışa çıkardı. Bir internet sitesinde yapılan açık artırmada verilen teklifler 100 bin TL'yi geçti.

Haberler 18.02.2009 - 13:52

Galatasaray'ın UEFA Kupası serüveninin başlangıcı olan Bologna eşleşmesinde, rövanş maçının son saniyelerinde oyuna giren Alper Tezcan'ın ayağı, İtalyan ekibin savunma oyuncusu Wome'nin müdahalesiyle kırılmıştı.

Bu talihsiz olayın ardından bir türlü sakatlıktan kurtulamayan ve kariyeri düşüşe geçen Alper, yanlış tedavi edildiğini ve Galatasaray camiasının kendisini yalnız bıraktığını iddia etmişti.

Alper son olarak, yaşadığı maddi zorluklar nedeniyle, UEFA Kupası madalyasını satışa çıkardı.

Bir internet sitesinde açık artırma yöntemiyle satışa sunulan madalya için başlangıç fiyatı 500 Türk Lirası olarak belirlendi. Büyük rağbet gören madalya için verilen teklifler, kısa sürede 100 bin Türk Lirası'nı geçti.

Açık artırmanın yapıldığı sitede Alper'in, "Alın terimle kazandığım, gururla boynumda taşıdığım madalyamı, hayat mücadelesi verebilmek için satıyorum" açıklamalarına da yer verildi.

NTV 'da Spor Merkezi programına telefonla katılan Alper, "Herkes olaya maddi olarak bakıyor. Ben maddi olarak bakmıyorum. Burada benim annem ve babamın hayatı söz konusu. Ne olursa olsun sonuçta bu benim kazandığım şey alın terim. Ben Galatasaray'da futbola 7 yaşında başladım. 19 yaşına kadar verdiğim emektir bu. Ben olaya sağlık açısından bakıyorum. Şu an annem ve babamın ameliyat olması gerekiyor. Çok önemli ameliyatlar bunlar. Bu yüzden böyle bir şey yaptım" dedi.

Sayfa Yükleniyor...