'UEFA'da F.Bahçe-G.Saray finali güzel olur'

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Gökhan Gönül, kendilerinin ve Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde final oynamasının Türkiye ve kendileri için çok güzel olacağını söyledi.

06.11.2009 - 19:30

'UEFA'da F.Bahçe-G.Saray finali güzel olur'

Babasının Bursa'daki kuaför dükkanı açılışına katılan Fenerbahçe’nin defans oyuncusu Gökhan Gönül, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Takımının UEFA Avrupa Ligi'nde emin adımlarla ilerlediğini ifade eden milli futbolcu, ''İnşallah bu gruptan büyük olasılıkla çıkacağımızı düşünüyorum. Beklenmedik kötü sonuçlar olmazsa inşallah çıkacağız'' dedi.

Gökhan Gönül, bir gazetecinin Fenerbahçe ile Galatasaray'ın final oynama ihtimalini sorması üzerine, ''Tabii ki bu belli değil. Onlar da finale kalabilir, biz de kalabiliriz. Ama iki büyük takımın final oynaması hem Türkiye hem de bizim için çok güzel olur'' dedi.

Milli takıma getirilecek yeni teknik direktör konusunda da açıklama yapan Gönül, ''Sonuçta bu kararı federasyon verecek. Bizim amacımız Türk insanını yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek. Kimin geleceği açıkça benim için çok önemli değil'' dedi.

Milli Takımın Dünya Kupası finallerine katılamamasından dolayı üzgün olduğunu dile getiren Gökhan Gönül, ''Sonuçta 4 yılda bir gerçekleştirilen organizasyon. Belki de çoğumuz bir daha bunu göremeyecek, belki de ben hiç göremeyeceğim. Tabii ki hepimiz üzgünüz ama inşallah birkaç yıl sonra gideriz'' diye konuştu.

Babasının çağrısı üzerine bir oğul olarak üzerine düşen görevi yapmak için açılışa geldiğini belirten milli futbolcu, ''Babam ve amcam birlikte bu dükkanı çalıştıracak. Ben de zamanında babamın yanında çok yerleri süpürdüm, onu seyrettim. Günlük harçlığımı çıkarmaya çalıştım. Okula giderken en azından simit ve ayranı beraber yiyebilmek o zamanlar bizim için çok zordu. Şimdi Allah yardım etti, çok şükür'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...