UEFA'dan Trabzonspor'a kötü bir haber geldi.

UEFA Finansal Kontrol Kurulu, UEFA Finansal Fair-Play kapsamında bordo-mavili ekibin Avrupa Kupaları'nda bu sezonki gelirlerinin askıya alındığını açıkladı.

Konuyla ilgili Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih'den bir açıklama geldi.Üstünsalih, Nuri Albayrak'ın başkanlığı döneminde gerçekleştirilen transferde Kiki Musampa'ya 500 bin Euro para cezası kesildiğini anımsatarak, futbolcunun bu karara itiraz ederek CAS'a başvurduğunu ve karar sonucunda kulübün 1 milyon 300 bin Euro tazminat ödemeye mahkum edildiğini belirtti.

Bu karar kapsamında futbolcu ile irtibata geçilerek 400 bin Euro peşin ödeme yaptıklarını bildiren Üstünsalih, "Kalan ödeme için kendisiyle görüştük ve tek seferde bu parayı kendisine veremeyeceğimizi, taksitlendirme yöntemiyle bunu ödeyebileceğimizi söyledik. Kendisi ilk başta bizim beş taksitte ödeme teklifimizi kabül etmesine rağmen daha sonra vazgeçerek iki taksitte ödenmesini istedi. Bu ödeme yapılmayınca da tekrar UEFA'ya başvuruda bulundu ve bu karar çıktı" diye konuştu.

Gelirlere geçici olarak el konulmasının takımın Avrupa Ligi'nde olmasını etkilemeyeceğini vurgulayan Üstünsalih, "UEFA bize burada bu karar ile futbolcu ile anlaşın demek istiyor. Bizim ve kulübün geleceği açısından abartılacak derecede büyük bir gelişme değil. Bunu biz zaten bekliyorduk ve bu sorunu da aşacağız. Kiki Musampa'nın 900 bin Euro tazminatını 30 Eylül tarihine kadar yatıracağız ve bloke kalkacak" ifadesini kullandı.

5 KULÜP DAHA VAR
Trabzonspor'un dışında FC Astra Ploieşti, FC Metalurh Donetsk, HNK Hajduk Split, HŠK Zrinjski ve Skonto FC'nin de gelirleri askıya alındı.