Avrupa Kupaları’ndan 1 yıl men cezası alan Galatasaray, önümüzdeki 2 yıl boyunca UEFA tarafından izlenmeye devam edecek. Sarı kırmızılı kulübe gelen 21 sayfalık gerekçeli kararda kulübün yapacağı harcamalara da kısıtlama getirildi.

UEFA, Galatasaray'ın transfer harcamaları oyuncu maaşları ve personel giderlerinin 65 milyon Euro'yu geçmesini istemiyor. Geçtiğimiz yıllarda 90 milyon Euro olan harcamalar, Özbek yönetimi tarafından 80 milyon Euro'ya düşürülmüştü. UEFA’nın kararında belirttiği üzere sarı kırmızılı kulüp 15 milyon Euro daha tasarruf yapmak zorunda kalacak.

LİMİT 65 MİLYON EURO
Galatasaray Yönetimi, yapacağı tasarruflarda futbolculardan maaşlarında indirime gitmesini istemeyecek. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, oyuncuların sözleşmelerinde yazan rakamların kendilerine verileceği konusunda futbolcularla görüşmüştü. Ancak Galatasaray, önümüzdeki sezon için yapacağı transferlerde bütçeyi dengeli tutmak zorunda kalacak. UEFA'nın gözetiminde bulunacak olan sarı kırmızılı kulüp, yüksek bonservis bedelleri ödeyerek oyuncu alamayacak. Yönetim, ileriye dönük yapılacak oyuncu sözleşmelerinde de dikkatli davranarak 65 milyon Euro'luk limiti aşmamaya özen gösterecek.

Galatasaray ayrıca "Tek Bilek Tek Yürek" kampanyasının ardından taraftarlara yönelik başka projelerle de kaynak yaratmak amacında. İlerleyen günlerde bu projeleri kamuoyu ile paylaşmayı düşünen yönetim, bu süreçte sarı kırmızılı taraftarlardan destek isteyecek.

İlişkili Haberler

İlişkili Haberler