A Milli Takım’ın Dünya Kupası Elemeleri'nde karşılaşacağı Ukrayna’da teknik direktör Andriy Shevchenko, takımına güvendiğini söyledi.

Karşılaşmayla ilgili açıklamalar yapan Shevchenko, "Çok önemli bir maça çıkacağız. Bu karşılaşma sonrası gruptan çıkma şansımız olup olmadığını anlayacağız. Güzel, göze hoş gelen, takım halinde bir futbol ortaya koymalıyız. Eğer istediğmiz her şeyi sahaya yansıtabilirsek, Türkleri yenebiliriz. Yeterince hazır durumda oyuncularımız var. Konoplyanka, Schalke'de iyi bir görüntü çizdi. En önemlisi, oyuncularım bu maça odaklanmış durumda. Psikolojik olarak hazır durumda olmak ve korkmamak önemli." dedi. 

Türkiye ile ilgili soruları yanıtlayan Shevchenko, "Lucescu ile Fatih Terim arasında hiçbir fark görmüyorum. Evet, Lucescu, Ukrayna futbolunu biliyor, ancak bu, Shakhtar Donetsk oyuncuları için ek bir motivasyon kaynağı olacak. Kendilerini yetiştiren eski hocalarına karşı iyi bir futbol sergilemek isteyecekler" diye konuştu. 

Lucescu'nun futbolcularıyla maç öncesi çok kısa bür süre çalışma imkanı bulacağını belirten Ukraynalı teknik adam, "Az zamanı var. Maç öncesi çözmesi gereken çok sorun olduğunu düşünüyorum. Ama oyuncuları iyi motive ettiğini biliyorum" ifadelerini kullandı.