Fatih Terim'den Riva için yorum: Ülke futbolunun karargahı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Riva Tesisleri için "Ülke futbolunun karargahı" dedi. Antrenör eğitimine çok önem verdiklerini belirten Terim, futbolda kavga ortamından birlikte çalışarak çıkılacağını söyledi.

Ntvspor 25.03.2015 - 22:04

Fatih Terim'den Riva için yorum: Ülke futbolunun karargahı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, ülke futbolu ve federasyonun çalışmalarıyla ilgili Lig TV'ye açıklamalarda bulundu.

Riva Tesisleri için "Ülke futbolun karargahı" benzetmesi yapan Terim, federasyon olarak tek görevlerinin Süper Lig veya PTT 1. Lig olmadığını söyledi.

Türkiye Futbol Direktörü Terim, "Antrenör eğitimine çok önem veriyoruz. Alt yaş gruplarının antrenörlerine, çocuklarla nasıl iletişim kurulacağı konusunda eğitim vermeye başladık. Futbol öğretisi artık el yordamıyla değil bilimsel bir şekilde yapılacak" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, "Futbol tasarım atölyesi"yle ilgili de bilgi verdi. Terim, "Bu işi uzaktan izleyen insanların bir araya geldiği bir proje grubu yaptık. Daha değişik neler yapabiliriz, kimlerin aykırı fikirleri var diye görüşüyoruz. Buradan çıkacak fikirler çok değerli olacaktır" dedi.

Türkiye Futbol Direktörü Terim, takım kadrolarıyla ilgili çarpıcı bir öneride bulunduğunu söyledi. Terim, "İki senedir yedek kulübelerini büyütelim, 22+3 kişilik yapalım diyorum. Bunun nedeni 18 kişilik kadro yapınca 10 kişi dışarıda kalıyor. Kulübede olan futbolcunun oyuna girme ümidi var ama tribüne giden oyuncuyu mental olarak kaybedebiliyoruz" şeklinde konuştu.

Türkiye Futbol Direktörü, "Futbol basit olduğu kadar ciddi de bir oyun. Yanlış yaparsanız çok karmaşık bir hale gelebilir" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...