Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy döneminde Karadeniz kökenli teknik adamların ağırlığı dikkat çekerken, mevcut TFF Başkanı Mahmut Özgener döneminde ise Ege kökenli teknik adamlar çoğaldı.

Yeni yapılanma çerçevesinde TFF Futbol Genel Direktörlüğü'ne Ersun Yanal getirildi. Ümit Milli Takım teknik direktörlüğüne Raşit Çetiner getirilirken, yardımcılığına Manisalı olan Kemal Özdeş getirildi. Özdeş aynı zamanda U19 Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü de yapacak.

Ümit Milli Takım'ın kaleci antrenörlüğü görevi Murat Aydın'ın olurken, eski Altay ve Fenerbahçeli kaleci Altay Dağdelen de U19 Milli Takım'ın kaleci antrenörlüğünü yapacak.

Eski kadrodan tek kalan isim ise Abdullah Ercan. U17 Milli Takım'ın başındaki görevine devam edecek Ercan'ın yardımcılığnı yapacak eski Altaylı sol kanat oyuncusu Tahir Karapınar aynı zamanda U17 Milli Takım'ın yardımcılığını yapacak.

U17 Milli Takım'ın kaleci antrenörlüğü görevini ise Hasan Okan Gültang yapacak. Aynı kadro U16 ve U15 Milli Takım'larından da sorumlu olacak.

Haluk Ulusoy döneminde Ümit Mili Takım Teknik Direktörü Hami Mandıralı, U20 Teknik Direktörü Tuna Güneysu ve Yücel Uyar, U19 Teknik Direktörü Ogün Temizkanoğlu, U18 Teknik Direktörü Şenol Ustaömer, U17 Teknik Direktörü Abdullah Ercan, U16 Teknik Direktörü Ferhat Südoğan ve U15 Teknik Direktörü Turhan Mesci'ydi.