Ümit Özat'ın jübilesinde sorun yok

Almanya Bundesliga takımlarından Köln'ün menajeri Michael Meier, eski oyuncuları Ümit Özat'ın jübilesinin iptalinin söz konusu olmadığını söyledi.

Ntvspor 17.06.2009 - 16:56

Sözleşmesindeki bir maddeyi kullanarak köln'den ayrılan Christoph Daum'un Fenerbahçe ile anlaşması Almanların tepkisine yol açmıştı. Köln kulübü ise deneyimli teknik adama kırgın değil. Menajer Meier, Köln ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getirecek Ümit Özat'ın jübilesinin iptalinin söz konusu olmadığını söyledi.

Christoph Daum'un ani bir kararla Köln'den ayrılıp Fenerbahçe ile anlaşması Alman taraftarın tepkisine neden olmuştu.

Kölnlü fanatikler Daum'un kulübe ihanet ettiğini savunurken menajer Michael Meier, kulüp olarak deneyimli teknik adamla bir sorunlarının bulunmadığını açıkladı.

Meier, sağlık sorunu nedeniyle futboldan kopan eski takım kaptanı Ümit Özat'ın jübilesinin kesinlikle yapılacağını ve Daum'un da Fenerbahçe'nin başında bu özel maçta yer almasında bir sakınca olmadığını söyledi.

Jübile tarihinin henüz netleşmediğini belirten Meier, Köln taraftarlarının daum'a karşı öfkesiyle ilgili olarak, “bizim Daum ile bir sorunumuz yok. Fenerbahçe ona bizden aldığından daha iyi bir para teklifi yaptı. Bunu reddedemezdi. Bu konuda etik tartışmalarına girmeye gerek yok" dedi.

Bu arada Ümit Özat'ın takımdaki kariyerine nasıl devam edeceği ise daha belirlenemedi. Ümit'in yeni teknik direktör Soldo'nun kadrosunda yer alıp almayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...