Umutlar gelecek yıla

15 yaşındaki Britanyalı Laura Robson, Slovak hantuchova karşısında 1 set aldı ama gücü galibiyete yetmedi. Ayakta alkışlanan Robson, önümüzdeki yıllar için umut verdi

22.06.2009 - 16:17

İSTANBUL - Avustralya doğumlu 15 yaşındaki Britanyalı raket Laura Robson belki ilk turda Wimbledon'a veda etti ama gösterdiği performansla herkesi büyüledi.

Daha önce Wimbledon'ı gençler kategorisinde kazanan ve bu yıl ilk kez büyükler kategorisinde mücadele eden Robson'ın rakibi güçlü Slovak Daniela Hantuchova'ydı. Dünya sıralamasında 488. sırada yer alan solak Britanyalı, ilk sette 19 basit hata yapmasına karşın 6-3'le 1-0 öne geçti.

Hantuchova sonraki iki sette turnuvaya wild card'la katılan rakibini zor durumda bıraktı. 6-4 ve 6-2'lik setlerle 2-1 galip gelen Slovak raket, ikinci tura yükseldi.

Laura Robson ise İngiliz seyircilerin ayakta alkışları arasında korttan ayrıldı. Eski dünya bir numaralarından Martina Navratilova, Robson'a basında çıkan haberleri okumama tavsiyesinde bulundu. "Bunları okumak her iki halde de kafanızı karıştırır. Ya burnunuz kalkar ya da çok kötü olduğunuzu düşünürsünüz." dedi.

Navratilova, "Laura'nın ana tablodaki bazı oyuncular kadar iyi olduğuna şüphe yok. Kolaylıkla dünya sıralamasının ilk 10'una girecek kadar olgunlaşabilir" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...