Ünal Aysal aday olacak mı?

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Ünal Aysal, mali genel kurul sonrası salondan çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Mayıs ayındaki başkanlık seçimi öncesi aday olmayacağı yönündeki fikrinin değişip değişmediğiyle ilgili soruya Aysal, uçu açık cevap verdi.

aysal-aday-15-03-28

Aysal, "Galatasaray Kulübü Genel Kurulu'nun takdirleri son derece önemlidir. Biz bunları her zaman hassasiyetle takip ettik. Galatasaray Genel Kurulu, hiçbir oyuna gelmeyen, sağduyusunu en güçlü şekilde kullanan bir genel kuruldur. Kültür seviyesi son derece yüksektir. Önemli olan burada iletişimin doğru yapılmasıdır. Tahmin ediyorum iletişimimiz doğru gelişti, bugün alınan karar da bunun delili olabilir" şeklinde konuştu.

Aysal, mali genel kurulda başkan Duygun Yarsuvat ve kendi dönemlerinin ayrı ayrı oylanarak ibra edilmesiyle ilgili olarak, "Ağustos ayından beri benim aleyhimde ve benim şahsımda Galatasaray'ı vurmaya yönelik bir çalışma vardı. Bunu taraftarımız gördü. Bugün genel kurulumuzun görüp görmediği konusunda da ciddi bir işaret aldınız. Galatasaray görüldüğü gibi mali yönden, idari yönden diğer kulüplerin hiçbirinden aşağıda değil. Galatasaray, Avrupa'da yarıştığı kulüplerle aşağı yukarı aynı güçte, aynı gelişimde bir kulüp. UEFA veya başka şeyler, bunların hiçbirinden çekinmiyorum. Yeter ki, tedbirlerimizi zamanında alalım. Bu tedbirleri almak için gecikmiş değiliz. Göreve gelecek arkadaşlarımın talep etmeleri halinde ben bütün bilgi ve tecrübelerimi kendilerine sunacağım" diye konuştu.

"BAŞKANLIK İÇİN ÜYELERDEN BASKI VAR" 

"Kongreden alınan mesajın gücü çok önemli" diyen Aysal, "Başkanlık görevi için üyelerden baskı çoktan beri var. Eksik olmasınlar, ama tahmin ediyorum, yaşımı da dikkate almak gerekir. Gençlere tam destek vermeyi, kendim aday olmaya nazaran tercih ederim" değerlendirmesinde bulundu.

Mayıs ayındaki başkanlık seçimi öncesi aday olmayacağı yönündeki fikrinin değişip değişmediğiyle ilgili soruya Aysal, "İlk önce 1-2 gün oturup dinlenmemiz gerekir. Çok değerli adaylar var. Gençlere biraz da yol vermek lazım. Belki bizim onlara destek olacak bir çalışma içine girmemiz, projelerimizi onlara sunmamız, onların yanında yer almamız Galatasaray'a başkanlık yapmaktan daha büyük fayda sağlayabilir" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY BAŞKANLIĞI BENİM İÇİN EN BÜYÜK ÖDÜL" 

Bir basın mensubunun "İbra kararı çıkmasaydı Galatasaray sizin için biter miydi " sorusuna Aysal, "Galatasaray benim için bitmezdi. Ben Galatasaray'a 11 yaşında girdim. Sporcu olarak Galatasaray'da çalıştım. Sonra yönetici olarak. Hayatımda bir sürü ödül aldım. Galatasaray başkanlığı benim için en büyük ödüldür" cevabını verdi.

"HAKKANİYETLE BİR ŞAMPİYONLUKSA FENERBAHÇE'Yİ ALKIŞLARIM" 

Ünal Aysal, bir soru üzerine başkanlığı döneminde Fenerbahçe Kulübü'yle hiçbir problemi olmadığını kaydederek, "Benim Fenerbahçe'nin, Galatasaray'a olan tutumuyla ilgili reaksiyonum oldu. Hepimiz birbirimize destek veriyoruz. Rakibiz, bir yerde de sportmeniz. Sporu beraberce yapıyoruz. Galatasaray Kulübü arkadaşlığa ve dostluğa dayanmak zorundadır. Ama yöneticilerin kendi aralarında bazen sürtüşmeler olabiliyor" şeklinde konuştu.

"Bu sene Fenerbahçe şampiyon olursa, eski bir Galatasaray başkanı olarak sarı-lacivertli kulübü alkışlar mısınız " sorusu üzerine ise Aysal, "Hakkaniyetle bir şampiyonluksa alkışlarım. Ama hakkaniyetle alınmamış bir şampiyonluksa arkamı dönüp giderim" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...