Ünal Aysal: Aday olmayacağım

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, başkanlığa yeniden aday olmayacağını açıkladı.

25.09.2014 - 00:19

Ünal Aysal: Aday olmayacağım

"Herhalde aday olmayı düşünmüyorum."

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 25 Ekim'deki seçimde aday olmayacağını resmen açıkladı.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Aysal, Ali Dürüst'ün başkanlığa aday olmayacağını ancak başka bir pozisyonda çalışabileceğini söyledi.

Aysal, "Benim Galatasaray'dan kopmam mümkün değil. 25 Ekim'de herhalde aday olmayı düşünmüyorum. Benim başka projelerim var" dedi.

Başkan Aysal, "Benim daha önce bahsettiğim Galatasaray Global projesi var. Tüm masraflarını ben üstleneceğim ve görevdeki yönetime hediye edeceğim" şeklinde konuştu.

"Benim tüm ailem Galatasaraylı" diyen Aysal, "Hepsi devam etmemi istiyor. Ancak dört ana sebep benim bu kararı almamı sağladı. Cemal Nalga olayında o zamanki başkan sayın Adnan Polat bu mesajı alsaydı sonrasında tatsız, ibrasız olaylar yaşanmayacaktı" şeklinde konuştu.

'TÜRK SPORUNUN DURUMUNDAN RAHATSIZIM'
Hiçbir karşılık beklemeden 40 ay Galatasaray için çalıştığını söyleyen başkan Aysal, "Kendi işlerime bakmadım. Helal olsun. Ben sadece hakkaniyet bekledim. Türk sporunun içinden geçtiği bu dönemden son derece rahatsızım. Devam etmeme kararımın temelinde de bu yatıyor" ifadelerini kullandı.

'ALİ DÜRÜST ADAY OLMAYACAĞINI SÖYLEDİ'
Aysal, "Önümüzdeki günlerde bakacağız. Şu an çıkan tek aday iyi bir aday. Ben kim seçilirse seçilsin her türlü destek olacağım. Ali Dürüst bana başkan adayı olmayacağını söyledi. Başka bir pozisyonda olabileceğini söyledi. Faruk Süren de adaylığı düşünmediğini söyledi" dedi.

'NEFRET DEĞİL HAYAL KIRIKLIĞI'
Aysal teknik direktör Fatih Terim'in Galatasaray'dan ayrılmasıyla sonuçlanan sürece ilişkin de ilk kez ayrıntılı bilgi verdi.

Terim'le ilgili arasında nefret değil hayal kırıklığı olduğunun altını çizen Aysal, "Kesinlikle Fatih hocayla ilgili bir nefret yok. Ciddi bir kırgınlığım var. Ayrılma döneminde benim çok direk sorularıma cevap vermedi. Bu soruların cevaplarını aynı gün televizyonda kontrat imzalanırken izledim. Fatih hoca bizde kalmak istediğini ama 4 maçlık bizden izin istedi. Biz de TFF'ye sadece 4 maçlık, hiçbir bedel istemeden çalışabileceklerini söyledik. Sayın Demirören bana, 'Ama biz böyle konuşmamıştık. Ben bir daha düşüneyim' dedi. Ben de konuyu kapatıp tatile çıktım. Gider gitmez televizyonu açtım. Karşımda imza törenini, önlerinde kontratlar, takım elbiseler... Bu manzarayla karşılaştım. Bu olayları en son duymak beni üzdü Galatasaray Başkanı olarak. Lütfi Arıboğan bir gün evel Florya'ya gitti. Fatih hocaya gelin konuşalım dedik. O an müsait olmadığını ama asistanıyla konuşabileceğimizi söyledi. Ben de yönetim kuruluna bunu aynen ilettim. Çıkan karar malumunuzdur" ifadelerini kullandı.

'3. ŞAMPİYONLUĞU BU YÜZDEN KAYBETTİK'
Terim ile sürekli görüş içinde olduklarını hatırlatan Aysal; "İki başarılı sene geçirmişiz. Üzerine üçüncü yıl neden başarılı olmayalım. Hocanın takım üzerindeki etkisi çok önemliydi. Üçüncü seneyi biz bu yüzden kaybettik. Mecbur kalmasaydık bu kararı biz almazdık. Fatih hoca kimseyi bana şikayet etmedi, hiçbir yöneticiyle ilgili bir talebi ya da sıkıntısı olmadı. Biz zaten sık sık görüşürdük" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...