İngiliz basını H grubunu lider bitirmeyi garantileyen Manchester United’ın galibiyet serisine Galatasaray’ın son verdiğini, genç oyuncuların başarılı bir oyun sergilediğini ve mağlubiyetin utanç verici olmadığını belirtti. Öne çıkan başlıklar şunlar:

İlişkili Haberler


Guardian: Burak Yılmaz cehennemde United’ı ateşe verdi

İstanbul’da son derece gürültülü bir gecede, United’ın gençleri zorlu bir mücadele sonunda Galatasaray’a kaybetti. Galatasaray, United’ın birinci bitirmeyi garantilediği grupta ikincilik şansını sürdürdü. Her ne kadar cehennem atmosferine gitmiş olsa da, United çok daha iyi bir performans sergiledi. Başarılı bir oyunla gelen 1-0’lık mağlubiyet, 89 dakika açık futbola tanık oldu. United, oynadığı son 21 Avrupa maçında ilk kez gol atamadı.

Independent: United’ın gençleri Galatasaray’la boy ölçüşemedi 

Galatasaray’a karşı alınan dün akşamki mağlubiyete, Sir Alex Ferguson olumlu yönden baktı. Mağlubiyet, United’ın gruptaki pozisyonunu değiştirmedi. Ferguson, genç oyuncularını denemek için çok iyi bir fırsat elde etti. Nick Powell ilk kez sahaya sürülürken, Phil Jones bu sezon ilk kez forma giydi.

BBC: United yüzde 100 rekorunu kaybetti

Manchester United, Galatasaray mağlubiyetiyle Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon yüzde 100 galibiyet rekonu kaybetti. Burak Yılmaz ikinci yarının başlarında kornerden gelen topu ağlara yolladı. Galatasaray, maçtaki en iyi gol pozisyonlarını yakalayan taraf oldu. Kaleci Anders Lindegaard, Yılmaz ve Hamit Altıntop’un şutlarını engellemeyi başarırken, Altıntop’un bir şutu direkten döndü. Cluj’un Braga’yı yenmesinin ardından, son maç Fatih Terim için çok önemli.

Times: Cehennem United için hiç rahat değildi

Alex Ferguson’un genç oyuncuları kendilerini utanç verici duruma düşürmedi ancak göz korkutucu atmosferde bekleneni veremediler. Dün akşamki mağlubiyet kesinlikle United için utanç verici değildi. United, bu sezon aldığı beş mağlubiyet arasında en az zarar gördüğü yenilgiyi tattı.

The Sun: GS:1 – MU: 0

Alex Ferguson, oyuncularını geriye düşebilecekleri konusunda uyarmıştı. United için son dört gün içinde geriye düştükleri maçlarda geri dönüş ve galibiyet olmadı. United’ın bu sezon oynadığı 19 maçta 5 mağlubiyet alması ise riskli olabilir. Ancak dün akşamki mağlubiyet United’a hasar vermedi.

Daily Mail: Ferguson’un çocukları Galatasaray’ın gecesinde ayakta duramadı

Türk Telekom Arena’ya doluşan 43 bin Türk’e karşı United’ın sözünü geçirmesi neredeyse mümkün değildi. Ferguson, cesaretli bir iş yaparak bugüne kadarki en genç üçüncü United kadrosunu Galatasaray karşısına sürdü. Burak Yılmaz’ın gölü, Türklerin H grubunda ikincilik için ümitlerini korumalarını sağladı.

SkySports: United ilk yenilgisini Galatasaray karşısında aldı

Burak Yılmaz’ın ikinci yarıda ağlara gönderdiği top, United’ı Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk mağlubiyetine mahkum etti. Yılmaz, 54’üncü dakikada United’a ilk mağlubiyetini tattırmak için en yükseğe sıçradı ve topu ağlara gönderdi. Ferguson, maçtan sonra, “Topla oynama ve hücumumuz iyiydi... Her iki yarıda da bir-iki iyi pozisyon yakaladık” dedi. Ferguson Galatasaray hakkında, “Ceza sahası dışından iyi şutlar çıkardılar, kalecimiz oldukça başarılıydı... Genel olarak iyi mücadele ettik” dedi.

TELEGRAPH: United İstanbul’da Galatasaray’a boyun eğdi

Alex Ferguson, İstanbul’da aldıkları hasarsız mağlubiyet için as oyuncularını evde bırakmakla doğru kararı verdi. United’ın aldığı tek zarar, son derece gürültülü Türk Telekom Arena’da kulak zarları için geçerliydi. Ferguson, “Cluj karşısında aynı oyunu oynayacağız... Bu kadroyu kullanmak için bir şansımız var ve ben kullamamak için bir neden görmüyorum... Oyuncular atmosferi kaldırmış gibi göründü. Ölçülü ve iyi oynadılar... Tecrübe ve boy uzunluğu olarak sıkıntı yaşadık. Bunun sorun olacağını biliyorduk ama ben oyundan memnunum. İyi bir maçtı ve kazanabilirdik” dedi.