Usain Bolt'un hayvan sevgisi

100 ve 200 metre dünya rekortmeni Usain Bolt, Kenya'da vahşi hayatı koruma çalışmalarına destek oldu. Jamaikalı sprinter yavru bir çitanın bakımını üstlendi.

Ntvspor 03.11.2009 - 14:03

Usain Bolt'un hayvan sevgisi

Dünyanın en hızlı insanı Usain Bolt hayvanlar aleminin en hızlı bireyi olarak bilinen çita ile bir araya geldi.

Bolt Kenya'nın başkenti Nairobi'de vahşi hayatı yakından tanıma fırsatı buldu. Bolt önce biraz çekinerek de olsa Sharon adlı dişi bir çita ile fotoğraf çektirdi. Ardından 3,5 aylık bir çita yavrusunu evlat edindi. Çitaya kendi lakabı olan "şimşek" ismini verdi. Üstelik sevimli yavruyu elleriyle besledi.

Kenya'daki vahşi hayatı destekleme çalışmalarına katkıda bulunmak için yavru çitaya sponsor olan Bolt, 13. 700 dolar ödedi, Nabirobi milli parkındaki hayvan barınağında yaşayacak 'Şimşek'in bakımı için de yılda 3.000 dolar verecek.

Bolt ile birlikte Kenya'ya giden eski 110 metre olimpiyat şampiyonu Colin Jackson, ise 2 yaşındaki bir Antilopun bakımını üstlendi.

Usain Bolt Safari deneyimini ise, "Buraya doğal ahaytı koruma çalışmalarına yardım amacıyla geldim. laikpia'da safariye gittik. safarideki unutamayacağım şey bir bir fildi. büyük ve üzgün görünen bir fildi. kulaklarını açtı, gövdesini kaldırdı. gerçekten çok korktum. hiç de eğlenceli değildi" şeklinde yorumladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...