Üst klasman hakem eğitimi Ankara'da

Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'de görev alan üst klasman hakem ve yardımcı hakemler için Ankara'da eğitim çalışması düzenlendi.

13.03.2010 - 12:06

Merkez Hakem Komitesi (MHK) ve Futbol Geliştirme Merkezi (FGM) tarafından düzenlenen eğitim çalışmasının ilk gününde MHK Başkanı Oğuz Sarvan, geçmiş haftalardaki kritik hakem kararları üzerine açıklamalar yaparak, çeşitli gözlemlerde bulundu. 2 bölüm halinde gerçekleşen sunumun ardından hakemler, Yenimahalle Hasan Doğan Stadı'nda antrenman yaptı. Akşam toplu olarak Gaziantep-Trabzonspor maçının izlenmesinin arkasından ilk günün programı tamamlandı.

Çalışmanın 2. gününde ise UEFA Hakem Komitesi üyesi Jaap Uilenberg, hakemeleri 4 gruba ayırarak işbirliği konusunda görsel bir eğitim verdi. Hakemlerin grup sözcüleri bu konulara ilişkin yorumlarını paylaştı ve Uilenberg'in genel değerlendirmesi ile Turkcell Süper Lig'deki maçların analizinin yapılmasının arkasından kamp ve eğitim çalışması sonlandı.

Bu arada Turkcell Süper Lig'de görev yapan 10 üst klasman gözlemci, bu akşam Gençlerbirliği-Fenerbahçe arasında oynanacak müsabakayı tribünden izleyerek rapor hazırlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...