Üstünel: Rijkaard ile sözleşmemiz iki yıllık

Galatasaray kuruluşunun 104. yıldönümünü düzenlenen balo ile kutladı. NTV Spor'a özel açıklamalar yapan Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, Frank Rijkaard sözleşmelerinin iki yıllık olduğunu ve iki yıl sonuna kadar Rijkaard ile devam edeceklerini söyledi.

Ntvspor 16.10.2009 - 22:02

İSTANBUL – Galatasaray kuruluşunun 104. yılını kutladı.

Galatasaray Kulübü'nün kuruluşunun 104. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen gecede sarı-kırmızılı ekibin genç yöneticilerinden Haldun Üstünel, NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

Köklü bir camianın 104. yılının kutlamaları için beraber olduklarını, kendilerini en çok mutlu eden tarafın ise Galatasaray gibi kulübe emeği geçenlerde birlikte olduklarını söyleyen Üstünel, "Genç kardeşlerimiz de burada, bizler onları çok seviyoruz, onlar Galatasaray'ın geleceği. Böyle bir günde hep beraber olmanın, bir ailenin bir arada olması bizi son derece mutlu ediyor. İlk defa gerçekleşen bir şey bir olay bu. Bizim için çok özel bir gece olacak" diye konuştu.

"DÜŞÜŞÜN NEDENLERİNİ ARAŞTIRIYORUZ"
Siz bir çok futbolcudan daha popülersiniz. Bu kurulan takım Galatasaray yönetiminin de başarısı. Nasıl görüyorsunuz şu anda, bir emeği ortada gördüğünüz zaman, kendinize baktığınız zaman bu sene iyi iş yaptık diyor musunuz kendi adınıza" sorusuna, Haldun Üstünel, "Bu bir ekip çalışması, kişilere adledilmemesi gerekiyor, hep beraber yaptık bu çalışmayı. Daha da pek fazla bir şey gördüğümüze inanmıyoruz. Yavaş yavaş oturan bir ekip, ileriki sezonlarda büyük başarılara imza atacak bir ekip. Bizler buna inanıyoruz. Tabiki ileriki senelerde bu takıma 2-3 takviye gerekiyor belirlediğimiz önemli noktalara. Bu takviyeler doğrultusunda bence çok büyük başarılara imza atacak bir kadro oluşturduğumuza inanıyoruz. Son 2-3 haftayı saymayalım ama bunu da sezon başından beri oynadığımız resmi karşılaşmaların çoğunda giderek artan bir performansla bunu kanıtladığımıza inanıyorum. Ama son 2-3 haftada takımda bir düşüş var. Bunun nedenlerini araştırıyoruz, bunun üzerine çalışmalar yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

"ARAYI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRDİK"
Son haftalardaki düşüş ile ilgili olarak bu konuyu basın mı çok büyüttü, yoksa sezona erken başlamanın getirdiği bir durum mu sorusuna ise Üstünel, "Biraz sezona erken formda başlamanın sonrasında o seviyede kalmanın bir beceri olması gerektiği, fakat yeni oluşan bir kadronun tabiki bunun için zamana ihtiyacı olduğunu düşündük. Ama çok daha kuvvetli olarak önümüzdeki karşılaşmayla beraber geriye dönüş yapacağız. Yaklaşık 8-9 gün içinde üst düzey 3 karşılaşma oynayacağız. Bu karşılaşmaların önemini biliyoruz, onun için çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik, milli takım arasını çok iyi değerlendirdik. Sakatlarımızın geri dönmesi bizi çok mutlu etti. Hep beraber izleyeceğiz çok daha farklı bir Galatasaray olarak dönüş yapıyoruz son 3 karşılaşmaya" diye konuştu.

Rijkaard'ın sözleşmesi niye bu kadar çok konuşuldu, daha sezon başından bu yana niye bu kadar spekülasyon yapıldı" sorusuna ise Haldun Üstünel, "Bizde bunu çok yadırgıyoruz. Gerçi ne kadar bunu basın yoluyla iletmiş olsak da Frank Rijkaard hocamızla iki senelik anlaşmamız var ama nedense bu her seferinde 1+1 söylemiyle ortaya atılıyor. Kesinlikle hocamızla 2 senelik sözleşmemiz var ve iki senenin sonuna kadar da devam edeceğiz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...