Utah Millsap için karar aşamasında

Utah Jazz, Portland Trail Blazers ile dört yıl 36 milyon dolarlık bir sözleşme imzalayan Paul Millsap'i takımda tutup tutmama kararını yedi gün içinde vermek zorunda.

Haberler - Ntvspor 11.07.2009 - 23:03

İSTANBUL - Portland Trail Blazers, Hidayet Türkoğlu transferini gerçekleştiremedikten sonra gözünü yeni hedeflere çevirdi.

Utah Jazz'ın "sınırlı serbest" oyuncusu Paul Millsap ile dört yıl 36 milyon dolarlık bir sözleşme imzalayan Portland, 24 yaşındaki oyuncuyu takıma katmak için Utah'ın kararını bekleyecek. Jazz yönetimi yedi gün içinde bu teklifi karşılayıp Millsap'i kadroda tutma hakkına sahip.

Utah yönetiminin Paul Millsap'e yapılan teklifi karşılaması beklenirken, takımın bir diğer pota altı oyuncusu Carlos Boozer'ın takasla gönderilmesi gündemde.

Amerikan televizyon kanalı ESPN'in haberine göre Portland, Utah ve Chicago arasında üçlü bir takas için görüşmeler devam ediyor. Takas senaryosunda Utah'lı Carlos Boozer Chicago'nun yolunu tutarken, Chicago'lu Kirk Hinrich Portland'a, Tyrus Thomas ise Utah'a gidiyor. Habere göre Portland'ın genç oyun kurucusu Jerryd Bayless ise Utah'a gidecek bir diğer isim.

Utah bu hafta içinde bir diğer pota altı oyuncusu milli basketbolcumuz Mehmet Okur'un sözleşmesini iki yıl daha uzatmıştı.

Sayfa Yükleniyor...