Utah'ta ilk beş sorunu

Antrenör Jerry Sloan, pota altında ilk beşte kime yer vereceğine henüz karar veremedi.

Ntvspor 28.09.2009 - 15:23

İSTANBUL - Utah Jazz hazırlık kampının başlamasıyla birlikte Utah'ta milli basketbolcumuz Mehmet Okur'un pota altında kiminle oynayacağı merak konusu. Antrenör Jerry Sloan, dört numaralı pozisyonda ilk beş çıkacak isme henüz karar vermediğini ve Paul Millsap ile Carlos Boozer arasında bir tercih yapacağını belirtti.

Deseret News gazetesine yaptığı açıklamada "İlk beşi hak ettiğimi düşünüyorum" diyen Boozer "Kariyerim boyunca hep ilk beşte yer aldım" sözleriyle yedek kalmayı düşünmediğini söyledi.

Yaz döneminde Chicago ya da Miami'ye takas olmak istediğini belirten Boozer "Takımda rekabetin olması iyi bir şey. Paul çok iyi bir oyuncu. Eğer rekabet etmemiz gerekirse onunla yarışırım, ancak ben ilk beşte yer alacağımı düşünüyorum." dedi.

27 yaşındaki forvet, geçtiğimiz sezon sakatlığı sebebiyle 45 maç kaçırdığını söylerken, bu sezon daha iyi olacağını belirtti.

Sakatlığının takımı çok etkilediğini söyleyen Boozer, "Eğer sağlıklı olsaydım, play-off'a daha üst sıralardan girebilirdik" derken ameliyattan mümkün olduğunca kaçmaya çalıştığını ancak bıçak altına yatmak zorunda kaldığını vurguladı.

Paul Millsap bu yaz Utah Jazz ile dört yıl için 32 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamıştı. Boozer, dakikalarını 24 yaşındaki Millsap ile paylaşabileceğini söyledi.

Kontratının son senesine giren Boozer son olarak, "Eğer kazanıyorsak sorun yok. Önemli olan maç kazanmak, herkesi memnun etmek değil. Bu yüzden kaç dakika aldığımızdan çok buna odaklanmamız gerekiyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...