Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, mevcut kadronun üzerine belli ölçülerde takviye yaparak yola devam etmeyi düşündüklerini söyledi.

Uygun, yeni sezonda oyuncu transferi konusunda kulübün bütçesine uygun hareket edeceklerini belirtti.

Sivasspor'un başarılarının değerlendirildiği bir ortamda kadrodaki oyuncuların diğer takımlara transfer edilmesinin kulübe maddi katkı sağlayacağını ifade eden Uygun, ''Sivasspor olarak bütçemize uygun hareket edeceğiz. Özellikle başardıklarımıza bakıldığı bir ortamda elimizdeki kadronun içinden giden arkadaşlar bize maddi anlamda katkı sağlayacaklar ve Şampiyonlar Ligi'nin getirisiyle hedeflediğimiz 35 bin kişilik stadımız, 5 bin kişilik spor salonumuz, 3 bin kişilik yüzme havuzumuz, aynı zamanda 50 derslikli Sivasspor Koleji ve bu tarzdaki projelerimizi de hayata geçirip takımımıza da gençleri katarak ve önümüzdeki yıllarda hedefi daha da büyüterek yolumuza devam etmek istiyoruz. Mevcut kadronun üzerine belli ölçülerde takviye ve değişiklikler yaparak yolumuza devam etmek istiyoruz.'' Dedi.

Bilica'nın, Fenerbahçe ile anlaştığını hatırlatan Uygun, ''Bilica artık yeni sezonda Fenerbahçe formasını giyecek. Mehmet'in durumu var. Kalanlar arasında da 4 tane yabancı oyuncumuz var. Şampiyonlar Ligi'ne gitmiş olmamızdan dolayı onlarda bir değişikliğe gitmeyi düşünüyorum. Onları da yönetim fiyat anlamında belirleyecektir. Aynı şekilde yeni sezona geri kalan arkadaşlarla devam edeceğiz'' diye konuştu.

Yurt dışındaki bazı kulüplerden transfer teklifleri aldığını ifade eden Uygun, ''Yurt dışından bazı teklifler geliyor. Teklifler beni tatmin ederse ve hayal ettiğim başarıları elde edebilmek adına benimle aynı frekansta olursa o zaman değerlendiririm. Bu anlamda bir teklif almadığım için herhangi bir teklifi değerlendirmiş değilim. Katar'dan ve Suudi Arabistan takımlarından teklifler aldım'' dedi.