Uygun: Bu Anadolu'nun zaferidir

Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor'u 3-0 mağlup eden lider Sivasspor'da teknik direktör Bülent Uygun, ''Bu zafer sadece Sivasspor'un değil, Anadolu'nun başarısıdır'' diye konuştu.

25.04.2009 - 23:55

İSTANBUL - Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Trabzonspor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, özellikle Trabzonspor gibi güçlü bir takımla yaptıkları bu maçın stratejik öneminin çok fazla olduğunu kaydetti.

Dolayısıyla kurmaylarıyla birlikte bilimsel olarak hazırlandıkları ve stratejilerini en iyi şekilde yerine getirdikleri bu maçta sahada futbol adına bireysel yeteneklerini en iyi şekilde sergilediklerini ifade eden Uygun, galibiyetin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

Yollarına devam ettiklerini ifade eden Uygun, ''İnanarak, isteyerek, arzuyla, coşkuyla en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Zorlu bir 8 günlük periyotun üçüncü maçında alnımızın akıyla çıkmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz'' diye konuştu.

Bu zaferin sadece Sivasspor'un başarısı olmadığını ifade eden Uygun, bunun Anadolu'nun bir başarısı olduğunu söyledi.

Sivassporlu Mehmet Yıldız ise maçın başında buldukları golle maçı kendi lehlerine çevirdiklerini belirterek, ''Hafta içi hocamızın çalıştırdığı taktikleri bugün saha içinde uyguladık. Hocamızın verdiği taktikleri harfiyen yerine getirdik ve bugün bulduğumuz golleri o sayede bulduk'' dedi.

Kendileri için çok önemli bir maç olduğunu ifade eden Yıldız, ''Artık önümüzde kalan 5 maçı kazanıp Anadolu'dan devrim yapmak istiyoruz. Bunun için de aynı disiplinle çalışacağız'' ifadesini kullandı.

TRABZONSPOR CEPHESİ
Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal ise iki takımın da birbirine oyun üstünlüğü kurmadığı dakikalarda 2-0 yenik duruma düştüklerini belirterek, ''Çok disiplinli ve sistemli oynamayı 2-0'dan sonra da devam ettiren rakibimize karşı skoru bulamadık ve sonucu alamadık. Rakibimizi kutluyorum'' diye konuştu.

Yanal, Trabzonspor'un bundan sonraki hedefinin ne olacağı yönündeki soruyu, ''Matematiksel olarak sonuçların geldiği bir nokta var. Matematiksel olarak şansları eşit olarak görüyorum. Tabii ki en iyi niyetli olarak düşündüğümüz Avrupa'ya mutlaka gitmek olacaktır. Trabzonspor bu hedefini devam ettirecek, bu da en üst derece olacaktır'' dedi.

Bir basın mensubunun Trabzonspor'un neden bu kadar kötü oynadığını sorması üzerine Yanal, ''Bugün aslında baktığınızda futbol adına iki takımın da çok fazlasıyla bir şey yaptığını söyleyemeyiz. Sadece rakibimizin takım savunması oldukça iyi, rakibimizin oyun savunmasındaki dağılımı oldukça iyi'' dedi.

Rakiplerine pozisyon vermediklerini anlatan Yanal, ''Ama geldikleri 3 pozisyon gol oldu. Bu tür bir maçta oyun üstünlüğü diye karşıya baktığınız zaman ben çok fazlasıyla oyunu çok iyi oynayıp da maç aldı diyemem. Ama rakibimizin disiplinli oynaması, o erken golleri bulduktan sonraki sistemle oynaması rakibe puanları getirmiş oldu'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...