Uygun: En az 6 galibiyet almak istiyoruz

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Turkcell Süper Lig’in son 8 haftasında en az 6 galibiyet almak istediklerini söyledi.

08.04.2009 - 17:00

Uygun: En az 6 galibiyet almak istiyoruz

Turkcell Süper Lig'in lideri Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başarılı bir hocası olan Mehmet Özdilek ile ivme kazanmış bir Antalyaspor maçı olduğunu anlatan Uygun, ''Seyircilerimizin desteğiyle kazanmak ve liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Bu hafta derbide çıkacak herhangi bir sonuç bile bize bir avantaj sağlayacaktır'' diye konuştu.

Böyle bir ortamda kazanarak öncelikle kendi işlerini en iyi şekilde yapmak stediklerini bildiren Uygun, ''Ondan sonra da bu 8 haftalık periyotta en az 6 galibiyet almak istiyoruz, arzuluyoruz. Bu yönde inanarak, isteyerek, arzuyla, coşkuyla çalışıyoruz. İnşallah bunu başarırız. Sezon sonunda da şehrimizin, bizi sevenlerin, bize destek olanların ve Türk sporunun yeni bir ivme kazanmasını isteyen birçok spor dostunun, gerçek anlamda sporseverin şampiyon olmamızı istediği bir ortamda bunu başarmak istiyoruz. İnşallah başarırız'' dedi.

Takımda Sedat'ın sakatlığının sürdüğünü, hafif koşulara başladığını, sakatlığı bulunan Musa'nın ise henüz düzelemediğini kaydeden Uygun, bu iki oyuncunun dışında sakat futbolcularının bulunmadığını bildirdi.Bütün rakiplerinin birbirleriyle maçlarının olduğunu anımsatan Uygun, ''Bizim ise içeride Trabzonspor'la, ligin son haftasında Galatasaray'la maçımız var. Bu ortamda birbirleriyle oynadıkları maçlarda muhakkak çıkacak sonuçların hepsi bize yarayacaktır. O yüzden bu sonuçların akabinde göstereceğimiz performansta, bizi 6 galibiyetin şampiyonluğa götüreceğinin hesabını yaptığımı düşünüyorum. İnşallah düşündüğümüz gibi olur ve sezon sonunda da biz şampiyon oluruz'' diye konuştu.           

FORTİS TÜRKİYE KUPASI'NDAKİ FENERBAHÇE MAÇI
Uygun, Fortis Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile yapacakları maçla ilgili bir soru üzerine, 2-3 yıl önce Fortis Türkiye Kupası'nı kimin aldığının hatırlanmadığını, ancak 4 büyüklerden sonra bir Anadolu takımının şampiyon olmasının her dakika, her saniye hatırlanacak bir başarı olacağını söyledi.Bu yüzden kendilerinin de Türkiye ligini kazanmak istediklerini anlatan Uygun, ''Ama Fortis Türkiye Kupası'nda avantajımızı yitirdiğimizi biliyoruz. Kendi seyircimizi mutlu edecek ve onları daha iyi duruma getirecek bir sonuç alacağımızdan eminim. İnşallah burada da arzuladığımız bu güzel şeyi başarırız'' diye konuştu.

Uygun, son haftalarda spor otoritelerinin Sivasspor'un şampiyonluğuyla ilgili konuşmaya başladığını belirten bir basın mensubunun ''Bu Sivasspor için bir avantaj mı, dezavantaj mı'' şeklindeki sorusu üzerine, Sivasspor'un 3 seneden beri yaptığı başarıları çok güzel anlatan insanlar olduğu gibi kendilerini her türlü ortamda eleştirenler olduğunu da söyledi.
           
Türkiye'de gerçekten 4 büyüklerin başardığını başarmanın imkansız olduğunu ifade eden Uygun, ''4 büyüklerin başarısı ne kupa başarısı, ne şampiyonluk başarısı, o bambaşka bir başarı. O yüzden biz Anadolu takımlarının ufak, naçizane başardıklarımızın ise takdire şayan olması lazım. Ama maalesef hep bu tarzda yönlendirildiği için bundan başka kimsenin şampiyon olamayacağının düşünüldüğü bir ortam yaratılıyor. Bu da bizim gibi takımların bu şekilde hedef koymasını engellemiş oluyor'' dedi.

Sivasspor olarak geçen sene elde ettikleri başarıdan sonra bunun olabileceğini gösterdiklerini, bu sezon da şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi olduklarını vurgulayan Uygun, ''Olayı objektif yorumlayan, gerçek anlamda sporu seven ve herhangi bir şekilde takım tutmadan yazı yazan arkadaşlar gayet güzel bir şekilde Sivasspor'un başarısını en güzel şekilde dile getiriyor. Sadece bu işin içerisinde bir tek Bülent hocayı eleştirebilme mantalitesine sahip olanlar da bizim söylediğimiz sözlerin içinden cımbızla çekilmiş olan bir iki kelimeyi alıp kamuoyunun önüne taşıyor. Öyle bir ortam oluyor ki, Sivasspor'la alay edilen bir soruya cevap veriliyor, bizim alay edilmesine izin vermemiz bekleniyor. Ya da İstanbul'daki gece hayatıyla, Sivas'ta gece hayatının olmadığını anlatıp, benim futbolcularımın istediği zaman izin günlerini gidip yapabileceğini anlattığım bir ortamda bununla ilgili tenkit yazıları yazıyorlar. Ama ben hiç görmedim projelerimle, yaptığımız başarılarla, olabileceklerle ilgili yazdıklarını. Bu da onların demek ki başka bir niyetle, art niyetle yazdıkları yazılardır. Benim için, '40 fırın ekmek yemesi gerekir' demelerinden tutun da giydiğimiz takım elbiseye kadar eleştiren, her söylemimde her türlü hakareti eden, bu tarz yazı yazan insanları da ben de zaten çok fazla dikkate almamam gerektiği düşüncesindeyim'' şeklinde konuştu.           

''HİÇBİR YERE AYRILMAYI DÜŞÜNMÜYORUM''
Anadolu'dan bir takımın şampiyon olabilmesi için mücadele eden bir insan olduğunu bildiren Uygun, ''Ben Türk sporuna hizmet etmeyi, Anadolu'dan bir takımın ki bu takımların çok olabileceğini düşünüyorum artık; onların şampiyon olabilmesi için mücadele eden bir insanım'' dedi.Görevinin başında olduğunu, hiçbir yere ayrılmayı düşünmediğini ifade eden Uygun, ''Tek hedefim var takımımı finale götürmek. Yeni sezonda da buradayız, yeni sezonun planlamalarını da yapıyoruz. Sivasspor camiasının menfaati için ne gerekiyorsa onu en iyi şekilde yerine getiriyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...