Belçika’nın Anderlecht takımıyla Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda eşleşen Sivasspor’un teknik patronu Bülent Uygun, NTV Spor’a açıklamalarda bulundu. Bülent Uygun, Anderlecht maçının zor olacağını bildiklerini ancak bunu başaracak güçlerinin ve inançlarının olduklarını belirtti.

Bülent Uygun, “Beş takımın beşi de çok güçlüydü. Dolayısıyla hem ülkelerinin en çok şampiyonluklar kazanmış takımları, hem de marka değerine baktığınızda belki bizden güçlü gözükse bile bizim genel anlamda Sivasspor olarak bunu başarabilecek gücümüz olduğunu biliyoruz.” şeklinde konuştu.

“Bizi sevenlerin destekleriyle birlikte burdan turu geçecek sonucu elde etmek istiyoruz” diyen Uygun, “ Çünkü Sivasspor tarihinde belki ilk defa Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynayacak belki ama bunu başaracak gücünün ve inancının olduğunu herkese göstermek istiyoruz. Zor, zoru başarmak esasında güzel olan. Biz inandık, inandığımız yolda ilerliyoruz. İnşallah başarmak için çıktığımız bu yolda da herkesin desteği ve duasıyla başaracağız.” diye konuştu.

OTYAKMAZ: ÇEKİLEN KURADAN MEMNUNUM
Sivasspor'un kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, ''Çekilen kuradan memnunum. İlk maçımızın deplasmanda olması da lehimize'' dedi.

Mecnun Otyakmaz, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Sivasspor'un Belçika'nın RSC Anderlecht takımıyla eşleşmesinden mutlu olduğunu söyledi.

Çekilen kuradan memnun olduğunu bildiren Otyakmaz, ''İlk maçımızın deplasmanda olması lehimize. Çünkü bir yandan da Süper Lig başlayacak ve ilk maçımızda güçlü bir ekibi, Trabzonspor'u misafir edeceğiz. Bu nedenle ikinci maçın Sivas'ta olması avantaj'' diye konuştu.

ÜNSAL: BÜLENT UYGUN VE ÖĞRENCİLERİNE GÜVENİYORUZ
Sivasspor'un basın sözcüsü Fikret Ünsal, ''Belçika'dan bir beraberlik veya galibiyetle geldiğimiz takdirde, sahamızda rahatlıkla turu atlarız'' dedi.

Ünsal, Anderlecht'in köklü bir kulüp olduğunu, Avrupa'da çok eski dönemlerden beri bilindiğini ifade etti.

Turu geçmeyi istediklerini belirten Ünsal, ''İlk maçımız Belçika'da olacak. Belçika'da hem Türk çok, hem Sivaslı çok. Bu nedenle taraftar açısından hiçbir sıkıntımız olmayacak'' dedi.

Bu tip eleme maçlarında, ilk karşılaşmayı deplasmanda oynamanın her zaman avantaj olduğunu ifade eden Ünsal, ''Belçika'dan bir beraberlikle veya galibiyetle geldiğimiz takdirde, sahamızda rahatlıkla turu atlarız. Sivasspor da bunu başarabilecek güçte. Bülent Uygun ve öğrencilerine güveniyoruz, taraftarlarımızı da tribünlere davet ediyoruz'' diye konuştu.

''GAYET GÜZEL BİR KURA OLDU''
Ünsal, ''Gayet güzel bir kura oldu. Allah hayırlı, uğurlu etsin. Biz bugün iki sevinci birden yaşadık, hem istediğimiz takımın çıkması, hem de ilk maçı deplasmanda oynayacak olmamız bizi mutlu etti. Çünkü maçlarımızı oynadığımız stadımızın biraz daha rötuşları kalmıştı. Böylece stadyumumuz maça çok daha hazır hale gelecek, o konuda da zaman kazanmış olduk.'' diyerek sözlerini tamamladı.