Uygun: İyi oynadık ama kaybettik

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 1-0 yenilen Sivasspor'da teknik direktör Bülent Uygun, iyi oynamalarına rağmen maçı kazanamadıklarını söyledi.

Anadolu Ajansı 27.09.2009 - 00:39

İSTANBUL - Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında yüzde yüz pozisyona giren ve kazanmak adına her şeyini veren bir Sivasspor'un olduğunu, ancak kazanamadıklarını söyledi.

Bülent Uygun, yenilgiden dolayı üzüntülü olduklarını ifade ederek, ''Bunca yıldan beri birçok başarı kazanan bu oyuncular takımı eski haline getirecektir. Bir an önce toparlanıp eski günlere gideceğiz. Suç varsa benimdir. Bu hatayı futbolcu kardeşlerimle el birliğiyle gidereceğiz. Sonuna kadar yola devam. Hayatım boyunca pes etmedim, gereğini yapacağız. Sezon sonuna geldiğimiz de istikrarın neler kazandırdığını hep birlikte göreceğiz. Yaşanan sıkıntılara rağmen, kaosa rağmen Sivasspor sezonu hak ettiği yerde bitirecektir'' dedi.

Bu arada Uygun, ülke milli takımında doping maddesi içeren yanlış ilaç verilen Petkoviç'i riske etmeyerek kadroya almadıklarını söyledi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR CEPHESİ
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise, Sivasspor karşısında aldıkları 3 puanın memnuniyet verici olduğunu, ancak takımının oyununun tatmin edici olmadığını söyledi.

Avcı, ikinci yarının ortalarına kadar doğru dürüst pozisyon bulamadıklarını belirterek, ''Kendi takımım adına konuşursam beni tatmin etmeyen bir oyun vardı. Rakip bizden daha fazla istedi. 70. dakikadan sonra yaptığımız değişikliklerle pozisyonlar bulmaya başladık. 92 ve 94. dakikalardaki pozisyonlarda gol atmasını bildik'' diye konuştu.

Galip gelmesini bildiklerini kaydeden Abdullah Avcı, ''Böyle önemli bir rakibe karşı galip gelmek önemli. Her takıma karşı aynı ciddiyeti sürdürmeliyiz. Oyun tatmin edici değil, ama 3 puan memnuniyet verici'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...