Uygun: Kilit maç Beşiktaş-Galatasaray

Lider Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, ligin düğümünü 33. haftadaki Beşiktaş-Galatasaray derbisinin çözeceğini söyledi.

Haberler 06.05.2009 - 16:19

Uygun: Kilit maç Beşiktaş-Galatasaray

Turkcell Süper Lig lideri Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, ligde bu hafta İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yapacakları maçı seyircilerinin desteğiyle kazanmak istediklerini ve bunu başarmak zorunda olduklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde yaptığı idmanla sürdüren Sivasspor'da, teknik direktör Bülent Uygun, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un çok kaliteli bir kadroya ve başarılı bir hocaya sahip olduğunu ifade eden Uygun, ancak bu başarılı ekibin ligde puan durumu olarak istediği yerde olmadığını belirterek, ''Dolayısıyla çok zor geçecek bir maç olduğunu biliyoruz. Seyircimizin desteğiyle inşallah, inanarak, arzuyla, coşkuyla kazanan taraf olmak istiyoruz. Bunu başarmak zorundayız'' diye konuştu.

Anadolu'nun yükselen yıldızı olan, rakip takımları her maç çiçeklerle karşılayıp karşılaşmanın sonucu ne olursa olsun alkışlarla uğurlayan bir taraftara sahip olan, yapılanması, tesisleşmesi, takım kurgusu, mütevazı kadrosu ve kısıtlı bütçesiyle birçok güzelliği yapan Sivasspor'un kalan 4 maçta göstereceği performansın çok önemli olduğunu kaydeden Uygun, ''Anadolu'nun yıldızı Sivasspor'un bu 4 maçtaki başarması gerekenin neler olduğunu hep beraber biliyoruz ve görüyoruz. İnşallah sezon sonu geldiğinde de bunu kupayla taçlandıran taraf oluruz. Bunun ilk ayağı olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı çok önemli. Taraftarımızın gelip bizi desteklemesini ve bizimle birlikte olmasını istiyoruz, inşallah da kazanan taraf olmak istiyoruz'' dedi.

MUSTAFA DENİZLİ'NİN SÖZLERİ
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin, ''Sezon sonunda şampiyon biz olacağız'' şeklindeki sözleriyle ilgili görüşleri sorulan Uygun, her teknik direktörün düşüncesine saygı duyduğunu söyledi.

Söylemlerin insanları bir hedefe yönlendirdiğini, yeteneklerin insanları hedefe ulaştırdığını, karakterlerin ise yakalanan o başarıyı kalıcı kıldığını anlatan Uygun, ''Dolayısıyla Mustafa hocanın da kendi takımını motive edebilmek adına söylediği güzel sözlerdir. Onlar adına, onun camiası adına güzel sözlerdir'' dedi.

''LİGİN KİLİT MAÇI BEŞİKTAŞ-GALATASARAY DERBİSİ''
Uygun, hangi maçları kilit maç olarak gördüğü, şampiyonluk düğümünü hangi karşılaşmanın çözeceğiyle ilgili soru üzerine, ''İlk oynayacağınız maç hep kilittir. O yüzden her maç kilit maç olacaktır'' dedi.

Ligin 33. haftasındaki Beşiktaş-Galatasaray derbisinin sonucunda birçok şeyin ortaya çıkacağını ifade eden Uygun, ''Ben hatta Trabzonspor'un da şansının olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.

33. haftadaki bu derbi maçın ardından son hafta Trabzonspor-Fenerbahçe ve Galatasaray-Sivasspor maçlarının oynanacağını anımsatan Uygun, ''Dolayısıyla sondan ikinci haftada oynanacak derbi, bu ligin kilit maçıdır diye düşünüyorum'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...