Uygun: Ligde zor bir sürece girdik

Turkcell Süper Ligin lideri Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, önlerinde Konyaspor gibi çok zorlu bir deplasman süreci olduğunu belirterek, ''İnançla, arzuyla, coşkuyla inşallah kazanan taraf olarak yolumuza devam etmek istiyoruz'' dedi.

13.04.2009 - 17:52

Uygun: Ligde zor bir sürece girdik

Ligde hafta sonu deplasmanda oynayacağı Konyaspor maçının hazırlıklarına başlayan Sivasspor'da, teknik direktör Bülent Uygun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde zor bir sürece girdiklerini belirtti.

Bu zorlu süreçte her maçın birbirinden zorlu geçtiğini kaydeden Uygun, ''Özellikle düşen takımların ve şampiyonluğa giden takımların belli olmamış olması ligimizi daha çekişmeli bir hale getiriyor'' diye konuştu.

Bu süreçte Antalyaspor gibi son haftaların formda bir takımını sahalarında zor da olsa yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Uygun, ''Gerçekten lider kalmak çok güzel. Hele bizim gibi Anadolu takımlarının bu kadar uzun süre lider kalmış olması, bu liderliği devam ettirmiş olması bizim açımızdan çok önemliydi. O yüzden mutluyuz'' dedi.

Şimdi önlerinde Konyaspor gibi çok zorlu bir deplasman süreci olduğunu ifade eden Uygun, ''Önlemlerimizi en iyi şekilde almaya çalışıyoruz. Çünkü beklentileri ne kadar yüksek tutarsanız karşılığında futbolcularınız o kadar stresli ortama girmek zorunda kalıyor. Biz ise futbolcu kardeşlerimizi tamamen bu süreçten uzak tutup işlerini en iyi şekilde yapmalarına odaklıyoruz. Konyaspor maçı da bu anlamda bizim için çok önemli. Kazanmak, kazanabilmek için mücadele etmek, mücadele ederken de bunu başarabilmek adına, inançla, arzuyla, coşkuyla inşallah kazanan taraf olarak yolumuza devam etmek istiyoruz'' diye konuştu.

Bülent Uygun, 4 maçlık cezasının bittiğinin hatırlatılması üzerine, cezalı olduğu dönemdeki sürecin yardımcı ekibinin ne kadar iyi olduğunun ve neler yapabildiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Yardımcılarını sahada takımı yönetme adına gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eden Uygun, ''Zor oldu tabi ki. Oradaki heyecanı yaşamamak, birçok şeylere müdahale edememek zor oldu. Onun acısını yaşadım açıkçası. Olmaması gereken bir süreçteki yaşadığımız sıkıntılar, 1.5 aylık birikim içindeki sıkıntıların, yapılan entrikaların, benim üzerimde oynanan oyunların bir patlamasıydı tabi ki bu. Ama bana yakışmadı. Bir daha böyle bir olaya maruz kalmamak dileklerimle bu konuda tekrar herkesten özür dilemiş olayım. Bundan sonra da inşallah takımımın başındayım'' dedi.

GALATASARAY-FENERBAHÇE DERBİSİ
Uygun, Galatasaray-Fenerbahçe maçının sonucunu ve maçın son bölümünde yaşanan olayları nasıl değerlendirdiği yönündeki soruyu ise, ''Oradaki takımların mutlaka birisi puan kaybedecekti, ama ikisi birlikte puan kaybetmiş oldu. Tabii şampiyonluk yolunda önemli bir yara aldılar, ama herhangi bir şey kaybetmiş olduklarını düşünmüyorum. Çünkü futbolun kalan 7 haftalık sürecinde daha hiç oynanmamış maçlar var. O anlamda baktığınızda kaybedilmiş bir şampiyonluk olarak görmüyorum. Büyük takımlar kendine yakışanı her hafta yapan takımlardır. Dolayısıyla onlar yaşadıkları bu kaos ortamında yine kendilerine yakışanı yapacaklardır. Bundan adım gibi eminim zaten'' şeklinde konuştu.

Maçta yaşanan olayların da futbolcuların psikolojisinin ne kadar gergin olduğunun bir göstergesi olduğunu ifade eden Uygun, ''Çıkan sonuçtan ziyade maçtaki, derbideki yaşananlar maalesef futbolcularımızın psikolojisinin ne kadar gergin olduğunun bir göstergesi oldu.

Yani belki de bir sezon yaşadıkları stresli ortamların, eleştirilerin bir psikolog tarafından tedavi edilmesi gerektiğinin, Türk sporunun, futbolcularının bir göstergesi olduğu düşüncesindeyim ki bu benim için de geçerli, aynı şekilde futbolcular için de geçerli. Yani bizler için, antrenörler için de geçerli. Açıkçası çok sıkıntı ve üzüntü verici bir olay yaşandı. Yaşanmaması gereken olaylar yaşandı. Eğer biz futbolcular ve teknik heyetler bu kadar işi abartırsak, tribündeki insanların neler yapabileceğini açıkçası düşünmek bile istemiyorum. Yaşanan bu gerginlik her iki takıma da zarar verdi. Türk sporuna da zarar verdiği düşüncesindeyim. Bu büyük camiaların bu güzel futbolcularına açıkçası yakışmadı. Onlar da üzülmüştür tahmin ediyorum. İnşallah böyle bir şeyin bir daha olmaması tek temennimiz'' dedi.

MUSTAFA DENİZLİ'NİN SİVASSPOR'LA İLGİLİ SÖZLERİ
Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli'nin ''ligin en başarılı takımı Sivasspor'' şeklinde bir açıklamasının olduğunun belirtilmesi üzerine Uygun, ''Başarı için yola çıkanların başarabildikleri de aslında bir başarıdır. Biz şampiyonluk yoluna çıktık, şampiyon olamasak da benim futbolcu kardeşlerim Mustafa Denizli hocamın dediği gibi en azından bir şampiyon kadar alkışı hak etmişlerdir. O yüzden Mustafa hocamın, üstadın, böyle güzel sözlerinden dolayı da kendisinin hele rakibimiz olduğu bir ortamda takımımız için söylediği sözlerden dolayı onun güzel ellerinden öpüyorum'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...