Uygun Nilüferspor'a fahri danışman oldu

Sivasspor'un eski teknik direktörü Bülent Uygun, TFF 3. Lig ekiplerinden Bursa Nilüferspor'un fahri danışmanlığına getirildi.

30.10.2009 - 19:21

Sivasspor'un eski teknik direktörü Bülent Uygun, TFF 3. lig 1. Grup'ta mücadele eden Bursa temsilcisi Nilüferspor'a ''fahri danışman'' oldu.

Uygun, Bursa'da aynı sitede oturdukları ve aile dostu olduğunu söylediği Nilüferspor Kulübü Başkanı Nevzat Tuna'nın önceki gün kendisine gelerek yardım istediğini söyledi.

Tuna'nın, Mehmet Aka'nın hafta başı görevinden istifa ettiğini, bu nedenle takımın şu anda teknik direktörünün bulunmadığını kendisine ilettiğini anlatan Uygun, ''Başkan benden takımın başına bir teknik direktör getirene kadar futbolculara yardımcı olmamı talep etti. Bunun dışında bana uzun vadeli güzel projelerden bahsetti. Kulübe danışman olarak hizmet vermemi istedi'' dedi.

Uygun, teknik adam olarak Türkiye liglerinde birçok takıma destek verdiğini belirterek, ''Başkan Tuna'nın isteğini geri çeviremezdim. Başkan ile takımı uzun vadede en azından Bank Asya 1. Ligi'ne çıkarma hedefleri doğrultusunda oturduk, plan ve proje hazırladık. Ben de üzerime düşen görevi yerine getirebileceğimi söyledim. İki gündür de takımın antrenmanlarını izliyorum. Futbolcu kardeşlerimle bilgi birikimlerimi paylaşıyorum. Bundan da çok mutlu oluyorum. Bir çok hocamız 2. liglerdeki, 3. liglerdeki takımlara destek vermeli. Oralara giderek oyuncuların sorunlarını, sıkıntılarını, tesislerini yerinde görmeli.'' diye konuştu.

Genç teknik adam, Türk futboluna hizmet verme adına bu tür çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek, Nilüferspor'da uygulayacakları projenin başarılı olacağına inandığını vurguladı.

''Fahri danışman'' olarak hizmet vermeye başladığı Nilüferspor'un hafta sonu deplasmanda oynayacağı Lüleburgazspor maçını da izleyeceğini kaydeden Uygun, oyuncuların iki günde yaşadıkları heyecanının kendisini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...