Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş'a 4-3 mağlup oldukları maçın ardından yaptığı açıklamada "Üzgün değilim, futboldan dolayı sevinçliyim" dedi.

Yanal "Üzgün değilim, futboldan dolayı sevinçliyim. Futbol için sahada emeğini, alın terini akıtan iki takımın oyuncularını kutluyorum. Beşiktaş 5 sezondur birlikte oynuyor. 1. sezonlarında vefa dediler. 2. ve 3. sezonlarında takımı toparladılar. 4. sezonda şampiyon oldular. Bugün olgun, ne yaptığını bilen, birlikte oynamayı bilen bir takımlar. İsterdik ki 3-2'yi bulduktan sonra kazanalım. Ama bugün çok şey kazandık. Bugün taraftarın sevgisini güvenini kazandık. Böyle bir oyundan dolayı Türk futbolu kazanıyor. Bugün kazanan ve kaybeden bir taraf var ama futbol ciddi anlamda kazanıyor. Umuyorum bunu devam ettirecek anlayışlar felsefeler devam eder" dedi.

Türk futbolu adına unutulmayacak bir akşamı geride bıraktıklarını söyleyen Yanal "Bu maçtan sonra oyuncularıma 'ne derim' diye düşündüm. Oyuncularıma 'Emeğinize sağlık, kimse üzülmesin, kritik yapacak çok şey vardır ama siz gelişiyorsunuz, büyüyorsunuz, ne kadar deneyimli ve tecrübeli oyuncular olsanız da takım oluyorsunuz' derdim. Bu gece Türk futbolu adına uzun süre unutulmayacak" ifadesini kullandı.

Yanal şunları söyledi:

"İlk yarı bittiğinde biz 16 maç yapmıştık ve 18 puanımız vardı. -8 averajlaydık. Bugün lig 5.'siyiz. 2. yarı 26 puan aldık. Hakıma aslında çok oyuncu katmadık. Hiç bir şeyden fedekarlık yapmadık. Zaman zaman taraftarımız ve camiamız üzüldü ama başta yönetim ve başkanım olmak üzere bir duruşumuz var ve bunu bozmuyoruz. Güzel günlerimiz olacak. Kırılmalar da olacak ve onlar sıçramalar için zemin yaratacak. Trabzonspor çok önemli bir mevki ve futbol noktası. Türkiye'de var olması önemli. Doğru ve düzgün takviyelerle çok abartmadan çok daha doğru bir takım yaratma peşindeyiz. Kendisini idare eden, ekonomisi düzgün bir takım olmak istiyoruz. Genç oyuncularımız var. Onların performansaları bizi heyecanlanrdırıyor. Her şeyden önemlisi Trabzon'da olmaktan mutlu bir takımımız var."