"Üzüldük mü sevindik mi anlamadık"

Kayserispor Teknik Sorumlusu Sergen Yalçın, Süper Lig'in 24. haftasında 2-2 berabere kaldıkları Beşiktaş maçını değerlendirdi.

Ntvspor 12.03.2017 - 22:15

"Üzüldük mü sevindik mi anlamadık"

Lig fikstüründen dert yanan Sergen Yalçın, "Maç fikstürüyle ilgili geçen hafta bir şey söylemiştim. Onu ligle değil kupayla ilgili söyledim. Rakiplerim 4-5 gün arayla maç oynarken ben 2 gün sonra maç yapıyorum. Bu program adil değil. Devre arası çok oyuncu aldık. Bunlar hazır oyuncular değil. Maçlarla hazırlıyoruz. 10 tane oyuncu aldık ve onların hiçbiri hazır değildi. Wellington, Mabiala, Bıyık da hazır değildi." dedi.

2-2'lik sonucu değerlendiren genç çalıştırıcı, "Üzüldük mü sevindik mi anlamadık. Geri geçtik, öne geçtik. Maçtan önce de söyledim. Biz futbol oynamak istiyoruz. Gelenlere güzel futbol izletmek istiyoruz. Bu maçta da elimzden gelen en iyisini yapmaya çalıştık. Beşiktaş çok güçlü bir takım. İnanılmaz bir hücum zenginliği var. Kenardan, ortadan geliyorlar. Babel, Aboubakar, Talisca geliyor. Bunun sıkıntısını yaşadık." ifadelerini kullandı.

"ÖVGÜ BEKLEMİYORUZ" 

"Oyuncularımla gurur duyuyorum" diyen Yalçın, "90 dakika Beşiktaş'a karşı sağlam ve dimdik durdular. Arzuladığımız oyun şekli bu. En önemlisi Kayserispor futbol oynamak için sahaya çıkıyor. İzleyenlere güzel bir futbol izletmek için sahadalar. Kazandığımız maçların hepsini rakipten iyi ve üstün olarak kazandık. Övgü beklemiyoruz. İstediğimiz şu,ş mücaedele veriyoruz ve bunun takdir edilmesini bekliyoruz. Biz küme düşme hattının bir tık üstündeyiz. Rahat olmak için savaşmak zorundayız. Oyuncularla, taraftarlarla ve yönetimle bir savaş veriyoruz. Tek hedefimiz Kayserispor olarak kümede kalmak. Bu özellikle bilinsin." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...