Üzülmez: Bu sene de hedeflere ulaşacağız

Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Üzülmez, geçen sezon da bu seneye benzer durumlar yaşadıklarını, ancak yine de bu sezon hedeflere ulaşacaklarına inandıklarını söyledi.

Haberler 28.10.2009 - 14:40

Üzülmez: Bu sene de hedeflere ulaşacağız

İSTANBUL - Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Üzülmez, bu sene gereksiz yere çok eleştirildiklerini ifade ederek, ''Hiç kimse bizim ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde hedeften koptuğumuzu düşünmesin'' dedi.

Radyospor'da yayınlanan bir programa katılan İbrahim Üzülmez, zaman zaman kötü oynadıkları maçların olduğunu itiraf ederek, ''Ama Şampiyonlar Ligi'nde içeride oynayacağımız iki maçı kazanırsak gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Bu nedenle gereksiz eleştirildik. Sakatlık ve yeni katılan arkadaşlarımızın uyum sorunu, özellikle gol yollarındaki beceriksizlik, şanssızlık kötü sonuçlar almamamıza neden oldu. Fakat Beşiktaş'ın hedefi her zaman zirve ve şampiyonluktur. Hiç kimse bizim ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde hedeften koptuğumuzu düşünmesin. Geçen sene de buna benzer durumlar yaşamıştık. Fakat sonuçta iki tane kupa aldık'' diye konuştu.

Bu sene de aynı şeylerin olacağını düşündüğünü kaydeden tecrübeli oyuncu, takım arkadaşlarında hedeflerine ulaştıracak inancı ve arzuyu gördüğünü söyledi.

''KAPTANLIK MUTLU ETTİ''
İbrahim Üzülmez, takımda yeniden kaptanlığa getirilmesinin kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Beşiktaş'ın büyük bir camia olduğunu anlatan İbrahim Üzülmez, ''106 yıllık bir camiaya da tekrardan kaptan olmak beni tabii ki mutlu etti, ama bizden kaptanlık alındığı dönemde de takım arkadaşlarıma en iyi şekilde yardımcı oldum. Kaptan olduğum için mutluyum, ama kaptanlıktan ziyade bu takım içerisinde mücadele etmek, görev almak beni daha da mutlu ediyor'' şeklinde konuştu.

''ARDA KOLAY KOLAY SİNİRLENMEZ''
İbrahim Üzülmez, Galatasaraylı Arda'yı iyi tanıdığını ve bu futbolcunun kolay kolay sinirlenecek bir yapıya sahip olmadığını dile getirdi.

Arda'nın, milli takımda herkesin sevdiği ve neşeli ortamların oluşmasını sağlayan bir kişi olduğunu söyleyen İbrahim, ''Dolayısıyla herkesle arası iyidir. Maç öncesi nelerin yaşandığını bilmiyorum. Arda, orada o kadar sinirlendiyse demek ki bir şeyler yaşanmıştır. Kaldı ki derbide maç öncesi böyle olayların yaşanması çok doğru değil. Ülkemizde derbi maçları son dönemlerde maalesef olaylarla gündeme geliyor. Çok önemli camialar olan Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında futbolun ön planda olması gerekir diye düşünüyorum. Maçtan sonra Arda ile görüşme şansım olmadı ama orada Arda'ya karşı da agresif bir davranış olmuştur diye düşünüyorum. Çünkü ben Arda'yı iyi tanıyorum, iyi bir arkadaşımız, kolay kolay sinirlenmez.'' dedi.

Öte yandan İbrahim Üzülmez, deplasmanda oynayacakları Manchester United maçı nedeniyle vize alabilmek için

Sayfa Yükleniyor...