Vakıfbank Güneş Sigorta zorlanmadı

Teledünya Bayanlar Türkiye Kupası'nda çeyrek final ilk maçları Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile Yeşilyurt arasındaki karşılaşmayla tamamlandı. Vakıfbank Güneş Sigorta, Yeşilyurt’u 3-0 mağlup ederek yarı final kapısını ardına kadar araladı.

Haberler 24.12.2009 - 22:29

Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile Yeşilyurt arasındaki Teledünya Bayanlar Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesinin ilk ayağı 50.yıl spor salonunda oynandı.

NTV 'dan canlı yayınlanan maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen ev sahibi Vakıfbank Güneş Sigorta, ilk seti 25-12, ikinci seti de 25-18 kazandı.

Çok sayıda oyuncu değişikliği ile başladığı üçüncü sette bocalayan rakibi karşısında dirençli bir oyun sergileyen Yeşilyurt, ilk teknik molaya 8-4, ikinci teknik molaya da 16-12 önde girdi.

Ancak Vakıfbank Güneş Sigorta ikinci teknik molanın ardından sahaya sürdüğü yıldız oyuncularıyla üstünlüğü yeniden eline geçirmeyi başardı.

Rakibinin smaçörlerini yüksek bloklarla karşılayan ev sahibi takım, önce skoru 16-16’da eşitledi, sonrasında ise öne geçerek farkı açmaya başladı.

Vakıfbank Güneş Sigorta seti 25-18, maçı da 3-0 kazananarak yarı finali büyük ölçüde garantiledi.

VAKIFBANK GÜNEŞ SİGORTA TÜRK TELEKOM: 3 - YEŞİLYURT: 0
Salon:
TVF 50. Yıl
Hakemler: Gökhan Dağ, Çetin Akbulut
Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom: Maculewicz, Özge, Stam, Bahar, Neslihan, Gözde (Gizem, Polen, Arzu, Nikoliç,Poljak, Güldeniz)
Yeşilyurt: Darya, Gözde, Nihal, Lidiya, Gülbahar, Özge (Merve, Oya, Derya, Dilara, Burcu) Setler: (25-12, 25-18, 25-17)
Süre: 66 Dakika (19, 23, 24)

Sayfa Yükleniyor...