Fenerbahçe'de Fransız Valbuena (34) ve İspanyol Soldado (33) için gerisayım başladı.


Sözleşmeleri 30 Haziran’da bitecek Mathieu Valbuena ve Roberto Soldado’nun takımdaki gelecekleri açısından kritik günler başladı.

2017 yazında Fenerbahçe ile 2+1 yıllık sözleşme imzalayan iki futbolcunun bir yıl daha kalabilmeleri, sezonun geri kalanında gösterecekleri performansa bağlı.

Hürriyet'ten Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; yapılan anlaşmalar gereği bu sezon Valbuena'nın 25, Soldado'nun ise 20 resmi maçta forma giymesi halinde mukaveleleri otomatikman 1’er yıl uzayacak.

İKİSİNİN DE 6 MAÇI KALDI

Sezonun geri kalan bölümünde Valbuena 19, Soldado 14 karşılaşmada oynarken, her iki oyuncu 6’şar maçta daha şans bulmaları halinde gelecek sezon kalmayı garantileyecek.

Valbuena, bugüne dek Fenerbahçe formasıyla çıktığı 59 maçta 10 gol, 21 asist üreterek toplam 31 gole direkt etki yaptı ve skora katkı yönünden takımın en başarılı ismi oldu. Soldado ise 48 karşılaşmada, 14 gol attı, 8 asist yaptı. 

İki oyuncu da Fenerbahçe'den yıllık yaklaşık 3 milyon euro maaş alıyor. Valbuena O.Lyon'dan 1,5 milyon euro bonservis ve imza parası karşılığı, Soldado ise Villareal'den 4,5 milyon euro bonservis bedeli ile gelmişti.

SON TRANSFER: MİHA ZAJC