Van Gaal küplere bindi

Bayern Münih Teknik Direktörü Louis Van Gaal, Şampiyonlar Ligi'nde Lyon ile oynayacakları rövanş maçı öncesi, Fransız ekibinin lig karşılaşmasının ertelenmesine büyük tepki gösterdi. Van Gaal, UEFA’dan, maçın oynanması için Fransız Futbol Federasyonu'na baskı yapmasını istedi.

Ntvspor 16.04.2010 - 15:42

Van Gaal küplere bindi

Fransa Futbol Federasyonu, Şampiyonlar Ligi'nde Lyon ile Bayern münih arasında oynanacak rövanş karşılaşması öncesi, Fransız ekibinin Monaco ile yapacağı maçı ileri bir tarihe erteledi. Bu karar, Alman Futbol Federasyonu’ndan benzer bir yaklaşım göremeyen Bayern Münih Teknik Direktörü Louis Van Gaal'i adeta küplere bindirdi. Van Gaal, UEFA’nın devreye girmesini ve Lyon'un sahaya çıkması için Fransa Federasyonu’na baskı yapmasını istedi.

Kendilerine büyük haksızlık yapıldığını savunan Hollandalı teknik adam, “Fransızlar Lyon'un finale çıkabilmesi kolaylık gösteriyor. Bu Lyon'a avantaj sağlayacaktır. UEFA, bu duruma müdahale etmeli. Çünkü oyun artık adil değil” diye konuştu.

Böylesi önemli karşılaşmalar öncesi tüm takımlara eşit davranılması gerektiğini savunan Van Gaal; "Almanya'da bu tür bir erteleme kararı çıkartmak imkansız. Oysa Fransızlar takımlarını dinlendirebiliyor. UEFA’nın görevi, tüm takımlara aynı koşulları sağlamak olmalı” ifadelerini kullandı.

Bayern, Manchester United'ı elemesinden sadece 24 saat sonra, Bundesliga'da şampiyonluk yolunda çok kritik bir maçta Bayern Leverkusen ile karşı karşıya gelmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...