Van Persie hastanelik oldu

Akhisar Belediyespor karşısında Fenerbahçe'yi 1-0 öne geçiren Robin van Persie, hastaneye kaldırıldı. Yıldız oyuncunun hastanedeki görüntülerine NTV Spor ulaştı.

Ntvspor 06.11.2016 - 19:58 | Son Güncelleme : 06.11.2016 - 23:58

Van Persie hastanelik oldu

Fenerbahçe'yi Akhisar Belediyespor deplasmanında 1-0 öne geçiren Robin van Persie, 38. dakikada Serdar Kesimal ile girdiği mücadele sonrası sakatlık geçirdi.

Bir anda yerde kalan Hollandalı, sedyeyle kenara alındı. Van Persie, göz kapağında yırtık oluştuğu için maça devam edemedi.

Yerini Emmanuel Emenike'ye bırakan Van Persie, tedavisi için ambulansla Manisa Devlet Hastanesine götürüldü.

Röntgeni çekilen tecrübeli oyuncunun önemli bir şeyi olmadığı ve gözüne dikiş atılmasına gerek kalmadığı ifade edildi.

VAN PERSIE'NİN HASTANEDKİ GÖRÜNTÜLERİ

"UCUZ ATLATTIK"

Fenerbahçe Kulübü Doktoru Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu'dan Hollandalı oyuncunun sağlık durumuna ilişkin bir açıklama geldi.

FB TV'ye konuşan Kunduracıoğlu, şunları kaydetti:

"O pozisyonda gözüne darbe almıştı, göz kapağında yırtık ve kanama vardı. İlk müdahale sonrasında göz doktorunun da müdahalesi için hastaneye gönderdik. Tetkikler sonrasında önemli bir şeyinin olmadığını öğrendik. Durumu iyi. Ucuz bir şekilde atlattık. Ambulans bekledik. Acil bir şey olsaydı durum vahim olabilirdi."

DERBİYE YETİŞECEK

Robin van Persie'nin yaklaşık 1 hafta süreyle tedbir amaçlı olarak çalışmalara katılmayacağı ama 20 Kasım'daki Galatasaray derbisine yetişeceği bildirildi.

TFF'DEN AÇIKLAMA

TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, Van Persie'nin yaşadığı sakatlığın ardından bazı medya organlarında kamuoyunu yanlış bilgilendiren çeşitli iddiaların ortaya atıldığı bildirildi.

Karşılaşmanın 37. dakikasında sakatlanan Robin van Persie'nin saha içinde yapılan müdahale sonrasında sedye ile saha dışına alındığının kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Saha içerisindeyken, Fenerbahçe yetkilileri tarafından herhangi bir ambulans talebi olmamıştır. Soyunma odası koridorunun başında yapılan değerlendirme sonrasında ise oyuncunun film çektirmek için hastaneye gitmesi gerektiği söylenmiştir. O esnada, müsabaka devam ettiği için saha içerisinde bulunan biri özel hastaneye, diğeri ise Sağlık Bakanlığına ait 2 acil yardım ambulansından Sağlık Bakanlığına bağlı olan ambulans, stadyum dışından dolaşarak, stadyumun protokol tribünü girişine gelmiştir. Ambulans personeli, stadyum içerisinde bulunan ambulansın maraton tribünü tarafından çıkıp protokol tribününde bulunan takımların giriş kapısına geliş süreci esnasında ve stadyumun dışarısında bulunan kalabalıktan dolayı zaman kaybı yaşandığını ifade etmiştir. Daha sonra ise oyuncu, ambulans ile hastaneye götürülmüştür.''

Sayfa Yükleniyor...