Van Persie şoku

Arsenal'in Hollandalı golcüsü Robin Van Persie'nin sakatlığının sanılandan çok daha ciddi olduğu ortaya çıktı. Wenger, başarılı futbolcunun büyük olasılıkla tüm sezonu kaçıracağını açıkladı.

Haberler - Ntvspor 23.12.2009 - 10:23

Van Persie şoku

Robin Van Persie, Hollanda'nın Kasım ayında İtalya ile oynadığı hazırlık maçında, Juventus'un savunma oyuncusu Chiellini tarafından sakatlandı. İlk incelemeler, 26 yaşındaki futbolcunun 6 hafta sahalardan uzak kalacağını gösteriyordu. Ancak bileğindeki ağrı bir türlü geçmeyen Van Persie'nin, ameliyat olması gerektiği ortaya çıktı.

Arsenal Menajeri Arsene Wenger'e göre, oyuncusu büyük olasılıkla tüm sezonu kaçıracak. Wenger, "Çok pozitif olmak gerekirse nisan ayında döneceğini söyleyebilirim ancak sanıyorum tüm sezonu kaçıracak. Planlarımızı Van Persie bu sezon forma giymeyecekmiş gibi yapacağız" diye konuştu.

Arsenal yönetimi, milli takım kampında futbolcusuna yanlış teşhis konduğu gerekçesiyle Hollanda Futbol Federasyonu'ndan tazminat talep etmeye hazırlanıyor.

Robin Van Persie, sakatlanmadan önce kariyerinin en iyi dönemlerinden birini geçiriyordu. Başarılı futbolcu, Arsenal formasıyla çıktığı 11 maçta 8 gol atmayı başarmıştı. Son gelişmelerin ardından, Van Persie'nin 2010 Dünya Kupası’na katılması da tehlikeye girdi.

Sayfa Yükleniyor...