Robin van Persie'den hocasına veryansın

Robin van Persie, kendisini Hollanda Milli Takımı’na almayan teknik direktör Danny Blind'e veryansın etti.Fenerbahçeli futbolcu, milli takım formasını giyebilecek form düzeyinde olduğunu söyledi.

Haberler - Ntvspor 06.11.2015 - 15:40

Robin van Persie'den hocasına veryansın

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie, Ajax maçının ardından milli takımdaki durumu hakkında konuştu.

Teknik direktör Danny Blind tarafından Galler ve Almanya ile yapılacak hazırlık maçlarının kadrosuna alınmayan golcü futbolcu, "Bana kalsa, daha oynayacağım çok milli maç var. Ayrıca, harika hisettiğimi defalarca söyledim. Form durumumu ise Ajax maçıyla herkese gösterdim" diye konuştu.

Blind'in aldığı kararı kendisine telefonda bildirdiğini dile getiren Robin van Persie, "Açıklamasını yaptı, ben dinledim. Hepsi bu. Benim nasıl hissettiğimin bir önemi olmadı" ifadelerini kullandı. Portakallar için oynamaya devam etmek istediğini anlatan yıldız golcü, "Hollanda için 50 gol attım, 20'den fazla asist yaptım. 101 milli maçta oynadım ve 5 turnuva tecrübesi yaşadım. Bir teknik direktörle diğerine göre daha iyi bir ilişkiniz olur. Bunun ileride Hollanda için olmasını umuyorum. Blind yönetiminde ya da değil bilmiyorum. Ülkem için oynuyorum ve teknik direktöre bakmaksızın bu büyük bir onur" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...