NTV

Van Persie'ye kötü haber

Ntvspor

Spor

Hollanda ile İtalya arasında oynanan özel maçta sakatlanan Arsenal'in Hollandalı forveti Robin Van Persie'nin sakatlığının sanıldığından çok daha ciddi olduğu ortaya çıktı. Gelecek hafta sağ bileğinden ameliyat olacak Van Persie'nin, 5 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor.

İSTANBUL - Arsenal forması altında son 11 maçta 8 gol atan Robin Van Persie, Hollanda'nın İtalya ile oynadığı hazırlık maçında ciddi şekilde sakatlandı.

Juventuslu Giorgıo Chiellını'nin sert darbesiyle sağ bileğinden sakatlanan yıldız forvetin, 4-6 hafta sahalardan uzak kalması bekleniyordu.

Ancak Cristiano Ronaldo'nun da doktorluğunu yapan bilek sakatlıkları uzmanı Niek Van Dijk'in muayenesi, sorunun çok daha ciddi olduğunu gözler önüne serdi. 26 yaşındaki futbolcunun acil olarak ameliyat edilmesi gerektiğini söyleyen Van Dijk'e göre, Van Persie 5 ay yeşil sahalardan uzak kalacak.

Bu durum, çok başarılı bir sezon geçiren Hollandalı golcünün Dünya Kupası'na formda gidebilmek için zamana karşı bir yarış içine girmesi anlamına geliyor.