Galatasaray'ın, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu 4. hafta maçında Almanya'da oynayacağı Dortmund maçı öncesinde teknik direktör Cesare Prandelli basın toplantısında soruları yanıtladı.

Cesare Prandelli, sözlerine, "Şampiyonlar Ligi'nde en büyük takımlara karşı oynuyoruz. Dortmund da Avrupa'nın büyük takımlarından biri. Taksiksel anlamda da üst seviyedeler. Uzun yıllardır aynı şekilde devam eden bir düzenleri var. Aynı teknik adamla uzun zamandır çalışıyorlar. Belli hedefleri tutturmuş bir takıma karşı oynuyoruz, her top için savaşacağız, kazanmak için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız" diyerek başladı.

Dortmund karşısında sahaya nasıl bir Galatasaray'ın çıkacağı konusunda İtalyan hoca, "Maça hazırlanırken her zaman rakibi nasıl zorlayabilirim diye düşünürüm ve bunun üzerinde çalışırım. Derinliği kapatabilen bir takım Borussia Dortmund. Bizim daha agresif olmamız, takım halinde hareket etmemiz lazım. Her topu kovalamak olacak hedefimiz" şeklinde konuştu.

Kadro tercihleri ve değişiklikler konusunda Prandelli, "Benim için oynayanın kim olduğu değil, oynayanın motive olup takımı taşıyabilmesi. Galatasaray'ın belirli bir imajı ve amacı var. Agresif oynamak ve baskı yapmak, hedefimiz bunlar.

Galatasaray'ın 3 Şampiyonlar Ligi maçında da çok boşluk bıraktığı ve bunu önleme adına nasıl bir oyun anlayışı benimseyecekleri konusunda ise Prandelli, "Bence her zaman maç esnasında dengeli olmamız gerekiyor, sadece defansif veya ofansif düşünmemek gerekiyor. Şampiyonlar Ligi'nin son yıllarında bunu fark ettim. 8 takım öne çıkıyor, diğer takımlar zorlanıyor. Bizim 25 milyon taraftarımız var ve onların desteğiyle bunu gerçekleştirebiliriz. Bu çok büyük bir deneyim. Değerleri yavaş yavaş toparlıyoruz. Dortmund bir örnek olabilir bütün takımlar için. Galatasaray'ın da hedefleri daha yükselebilir, bu amaçla da daha çok çalışacağız.

Karşılaşmada savaşacak bir Galatasaray olacağını belirten deneyimli teknik adam, "Bizim her zaman taraftarlarımız için maça çıkmamız gerekiyor, taraftarımızı düşünerek oynamız gerekiyor. Gurbetçileri düşünerek daha çok göstermemiz gerekiyor kendimizi. Bizden beklentileri biliyoruz, yanıtsız bırakmamamız gerekiyor, yüreğimizi ortaya koyacağız, ruhumuzu yansıtmaya çalışacağız. İşler istediğimiz gibi gitmezse de başımız dik sahadan ayrılmak ve yüzde yüzümüzü vermek istiyoruz" dedi ve sözlerini noktaladı.