Son günlerin hareketli takımı Beşiktaş’ta 1.5 yıllık Mustafa Denizli dönemi sona erdi. Sağlık problemi nedeniyle görevine devam edemeyeceğini açıklayan Mustafa Denizli, başkan Yıldırım Demirören’le birlikte Akaretler’deki kulüp binasında ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıdan satır başları şöyle;

YILDIRIM DEMİRÖREN

-En zor basın toplantımı gerçekleştiriyorum. Beşiktaş tarihinde 20 senedir olmayan başarıyı kazanmış hocayla yollarımızı ayırdık.

-Mustafa Denizli bana futbol dışında da çok şey öğretti.

-Basında beni ve yönetim kurulumu sahtekar yerine koyanlar oldu, ama biz onlar gibi değiliz.

-Maalesef hocamızla sağlık durumu nedeniyle yollarımızı ayırıyorıuz.

-Beşiktaş başkanı ve yönetimini yıpratmak basına yakışmaz.

-Hocamızla devam etmek isterken, salı gününden beri gelişen olaylar bizi bu noktaya getirdi.

-Hocamıza her zaman kapımız açık.

-Yarından itibaren 6 teknik direktör adayıyla görüşmeye başlayacağız.

MUSTAFA DENİZLİ

-Yaklaşık 2 yıldır görev yaptığımız başkanımız ve yöneticilerimize bugüne kadar gösterdikleri destek ve güvenden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.

-Türkiyede birçok büyük camiada görev yaptım, fakat bu camiların içinde Beşiktaş benim çocukluk aşkımdı. Bugün de değişen birley yok. 50 yıl önce ne isem bugün de oyum.

-Beşiktaş’la olan ayrılığım ne kadar sürer bilemiyorum, ancak sıhhatli yapıya kavuşmam için bir süreye ihtiyacım vardı. Bu süreyi büyük heyecanlardan uzak geçirmeliyim. Bu nedenle başkan ve yönetim kurulundan ricada bulundum.

-Beşiktaş’a sağlıklı hizmet edemeyeceğim ve benim de aşırı heyecanlardan uzak kalmam gerektiği için birlikte bu kararı aldık. Oun dışında yazılan hiçbir şey doğru değildir.

-Beşiktaş’ta mutluydum, ancak şartlar bizi buraya getirdi. Olağanüstü güzellikle ve mutsuzluklar yaşadık. Bu süreci camiaya dönüşümün daha kuvvetli olması için uygulamaya koyduk.

-Başkan ve yönetim birkaç gün kaybetti yeni teknik adam için. Gelecek olan teknik adama yaptığımız çalışmalarla ilgilir raporumuz sunacağız.

-Beşiktaş Türkiye’de gelecek sezonun programını ilk yapan kulüptür. Medyanın bu konuda Beşiktaş’a haksızlık yapmasına müsaade etmeyiz.

-Zaman zaman farklı görüşler ortaya çıkmıştır ancak hiçbirine sitemde bulunmadım. Sizlere de teşekkür ediyorum.