Venus Williams emin adımlarla

Madrid Açık'ta kadınlar ana tablosunun yarı finalistleri de belirlendi.

Haberler - Ntvspor 15.05.2010 - 12:02

Çeyrek finalde Venus Williams, Samantha Stosur'u eledi. Nadia Petrova, Jelena Jankovic ve Li Na ise turnuvaya veda etmek zorunda kaldı.

Venus Williams, Madrid Açık'ta çeyrek final maçına çıkarken kendine güveniyordu. Williams daha önceki 3 karşılaşmalarında tek set dahi vermediği Samantha Stosur'u yine pek zorlanmadan yendi. Amerikalı tenisçi, 6-3'lük 2 setle galibiyete ulaştı.

Shaar Peer ile Li Na'nın karşılaştığı çeyrek final maçı 3 set sürdü. Peer ilk seti 6-4 kazanarak öne geçti. Li, ikinci sette 6-3'ü bulunca ümitlendi. Ancak Peer final setini de 6-4'lük skor ile aldı ve yarı finalde Venus Williams ile karşılaşmaya hak kazandı. 

Dünya sıralamasının 4 numarası Jelena Jankovic, geçen hafta sonu İtalya Açık finalinde seri başı olmayan Maria Jose Martinez Sanchez'e yenilmişti. Madrid Açık'ta da seri başı olmayan bir rakibe takıldı. Çeyrek finalde aravane Rezai'ye yenildi. Karşılaşma bir buçuk saatten biraz uzun sürdü. Rezai ilk seti 7-5, diğerini 6-4 kazandı. İran asıllı Fransız tenisçi, yarı finalde Lucie Safarova ile kozlarını paylaşacak.

Safarova, Nadia Petrova'yı eleyerek son 4'e kaldı. Safarova ilk seti 6-1 kazandı. Petrova etkili servisleri sayesinde ikinci seti aynı skor ile alarak maça denge getirdi. Ancak Safarova final setini de 6-4'lük üstünlük ile tamamladı ve 4. kez karşılaştığı Petrova'yı ilk defa yenmeyi başardı.

Sayfa Yükleniyor...