İtalya'nın başkenti Roma'daki ''Foro Italico'' bölgesinde yer alan toprak kortlarda düzenlenen ve toplam 2 milyon dolar ödüllü turnuvanın beşinci gününde, son 8'de yer alan raketler yarı final için kozlarını paylaştı.

Dünya 1 numarası Amerikalı raket Serena Williams, Rus rakibi Maria Kirilenko'yu fazla zorlanmadan 6-1 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yendi. Serena Williams yarı finalde, ablası Venus'ü eleyen 7 numaralı seribaşı Sırp raket Jelena Jankovic'a karşı mücadele edecek.

4 numaralı seribaşı ABDli Venus Williams, 7 numaralı seribaşı Sırp Jelena Jankovic ile karşılaştı. Bir saat süren mücadeleyi Jankovic, zorlanmadan 6-1 ve 6-0'lık setlerle 2-0 kazandı ve yarı finale yükselen taraf oldu.

Turnuvanın 14 numaralı seribaşı ismi Rus Nadia Petrova da eski dünya 1 numarası Sırp Ana Ivanovic ile yaptığı mücadeleyi kaybederek, turnuvaya veda etti. Ivanovic, Rus rakibini 6-2 ve 7-5'lik setlerle 2-0 mağlup etti ve yarı finalde İspanyol Jose Maria Sanchez ile eşleşti.

Merkez Kort'ta oynanan günün ilk çeyrek final müsabakasında İspanyol Jose Maria Sanchez, Çek rakibi Lucie Safarova'yı 7-6(6) ve 6-4'lük setlerle 2-0 yendi ve adını yarı finale yazdırdı.

Turnuvaya, bugün yapılacak yarı final müsabakalarıyla devam edilecek.