İspanya'da 14. haftasında evinde oynadığı maçta Real Madrid ile 1-1 berabere kalan Barcelona'nın teknik direktörü Luis Enrique, ikinci yarıda daha üstün oynadıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Luis Enrique, Real Madrid'in serbest vuruştan attığı golden önce faul yapan Arda Turan ile ilgili sorular üzerine, "Tek bir futbolcuda yoğunlaşmayı kabul etmiyorum. Burada birlikte kazanıp, kaybediyoruz ama futbolculara verdiğim direktif çok açıktı. Faul yapmayın, özellikle de Madridli bir futbolcu sırtını kaleye dönmüşse." diye konuştu.

İspanyol teknik adam, lider Real Madrid ile aralarındaki 6 puanlık farkı indirmek için mücadelelerine devam edeceklerini vurgulayarak, "Lig daha çok uzun. Özellikle kendi evimizde oynadığımız maçlarda daha çok puan almalıyız. Bundan sonra kalan tüm maçlarımızı kazanıp, rakibin üzerinde baskı kurmamız gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Takımı 1-0 öndeyken Neymar ve Lionel Messi'nin önemli pozisyonları değerlendiremediklerini ama futbolun içinde bunun olduğunu belirten 46 yaşındaki Luis Enrique, "İlk yarı dengeli bir futbol varken, ikinci devre biz daha üstün oynadık. Topa daha çok sahip olduk, fırsatlar yakaladık ve kazanmayı hak ettik. Şu anda istediğimiz yerde değiliz. Soğuk sulardayız ama henüz 14. haftadayız." ifadelerini kullandı.