Vettel'in hedefi büyük

Formula 1'de sezonun üçüncü yarışı Çin Grand Prix'sini kazanan Sebastian Vettel, başarılarının bu birincilikle sınırlı kalmayacağını, hedeflerinin başka yarışlar kazanıp şampiyonluk için mücadele etmek olduğunu söyledi.

24.04.2009 - 11:55

Vettel'in hedefi büyük

Geçtiğimiz yıl 21 yaş 73 günlükken İtalya Grand Prix'sini kazanarak en genç yarış birincisi olarak Formula 1 tarihine geçen Sebastian Vettel geçtiğimiz hafta Çin'de de zafere ulaşarak bu başarısının bir tesadüf olmadığını kantıladı.

Takımı Red Bull'a ilk zaferini kazandırdığı için çok mutlu olduğunu, ama hedeflerinin tek yarış birinciliğiyle sınırlı olmadığını belirten Alman pilot, “Kış testlerini çok iyi geçirdik. Otomobilimizin hızlı olduğunu biliyorduk, ancak tam olarak ne kadar hızlı olduğumuzu kestiremiyorduk. Şangay'daki elde ettiğimiz başarı bir tarafa, ilk iki yarışta da hızlıydık. Bun akarşın gereken sıralarda finiş göremedik. Amacımız, Çin'den başka yarışlarda da zafere ulaşmak, hatta şampiyonluk yarışı içinde yer almak” dedi.

Genç Alman pilot, 7 dünya şampiyonluğu bulunan vatandaşı Michael Schumacher ile karşılaştırılması konusunda ise, “Ben başka birinin yerine koyulmaktan hoşlanmıyorum. Kendim olmaktan memnunum” yorumunu yaptı.

Vettel'in Şangay'da ikinci olan takım arakadaşı Mark Webber ise pazar günü yapılacak Bahreyn Grand Prix'siyle ilgili olarak, “Biz kuru zeminde de hızlıyız. Bunu Şangay'daki sıralama turlarında göterdik. Bahreyn, Şangay'dan çok farklı bir pist. Uzun düzlükler ve sert frenajlar var. Kinetik enerji geri dönüşüm sistemini kullanan başka otomobiller de olacaktır. Ama biz yarışa çok iyimser bakıyoruz” diye konuştu.

İlk 3 yarış sonrası Red Bull markalarda Brawn Grand Prix'nin 16,5 puan puan gerisinde ikinci sırada bulunuyor. Sebastian Vettel ise pilotlar şampiyonasında Button ve Barrichello'nun ardından üçüncü durumda...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...