"Video hakem olsa derbinin sonucu farklı olurdu"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, katıldığı televizyon programında gündemi değerlendirdi. Orman, "Video hakeme acil olarak geçilmesi lazım. Federasyonun bir an evvel bu kararı alması lazım. Video hakem olsa derbinin sonucu farklı olurdu. Golümüz verilirdi" diye konuştu.

Ntvspor - DHA 25.09.2017 - 23:30

"Video hakem olsa derbinin sonucu farklı olurdu"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi'nde Leipzig ile oynanacak olan zorlu maç öncesinde açıklamalarda bulundu. Fikret Orman'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Leipzig maçı ülkem açısından, ülke puanı açısından önemli. Bu geçen hafta cumartesi yani, oynanan maçla alakalı yoruma girdiğim takdirde maçın önüne geçecek. Çarşamba günü basın toplantımız var. Gündemle alakalı açıklama yapmayı daha doğru buluyorum. Yarınki maça taraftarımızın ve camiamızın konsantre olması daha önemli."

"TÜRK FUTBOLU HERKESE LAZIM"

"Türk futbolu herkese lazım. Bunun marka değerini yukarı çıkarmak herkesin görevi. Artık dilimde tüy bitti söylerken. Beşiktaş'ın başkanının görevi sadece Beşiktaş'a hizmet etmek değil, Türk futboluna da aynı şekilde hizmet etmektir. Herkes için geçerli. Biz burada kurumlarımızla beraber bir aileyi temsil ediyoruz. Bu bir tek başkanlar için değil, spor adamı olarak kendini hissedenler için de geçerli. Bunu aşağı çekmek kolay. Ancak biz kendi sorumluluklarımıza göre hareket etmek zorundayız."

"BİZDE ÖYLE BİR ŞEY YOK"

"Aşağı ineyim, motive edeyim filan bunlara inanmıyorum. Yöneticilikte kuvvetler ayrılığı var. O takımın bir lideri var, Şenol Hoca. Negredo, Manchester City'de oynarken kulübün sahibi gelip Negredo ile mi konuşuyor? Ben niye konuşayım oyuncularla? Şenol hocayla ilgili alanlara ben girmem."

"QUARESMA'YA YAKIŞTIRAMADIM"

"Fenerbahçe maçındaki kırmızı kartı Quaresma'ya hiç yakıştıramadım. Böylesine üst seviyeli oyuncular kendini daha iyi kontrol etmeli ama işte hata yapılabiliyor. Caner Erkin'le de maç öncesi konuştum. Ancak müsade ederseniz bunların cevaplarını Çarşamba günü anlatayım. Futbolcularım, benim ailemin bir parçası. Onlar benim himayem altında. Onlara yapılanlar... Ayıp yani."

"LEİPZİG MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ"

"Leipzig güzel bir müsabaka olacak. Beşiktaş kazanmak için çıkıyor. Tabi bu maçtır, her şey olabilir. Sakatlık olabilir, kart olabilir, şanssızlık olabilir. Allah bizi şanslı yapsın. Taraftarımız çok önemli. Şampiyonlar Ligi'nde biz izlenen kulübüz. Herhangi bir olayı sebep olmamız lazım. Maç geç başladığı için iş günü, herkesin kulübüne sahip çıkıp desteklemesi lazım. Kazanacağımıza inanıyorum."

"BEŞİKTAŞ UGANDA TAKIMI MI?"

"Beşiktaş 2 sene şampiyon olunca bu sene engellenmesi gereken bir takım oldu. Üzüleyerek söylüyorum bunu. İşte Fenerbahçe maçından sonra diyorlar, "Türkiye için kazandık diye." Ne alakası var? Beşiktaş Uganda takımı mı?" Bunlar maalesef böyle. Bizi aşağı çekmeye çalışacaklardır. Güç birliği yapılabilir. Biz işimizi yapacağız. Kimsenin ne dediği önemli değil. Problem olacağını düşünüyorum."

"FENERBAHÇE İLE 110 SENEDİR OYNUYORUZ AMA..."

"Fenerbahçe ile 110 senedir maç yapıyoruz. Allah nasip edecek 110 sene daha maç yapacağız. Leipzig ile bir daha ne zaman oynayacağız bilmiyorum. Kaçan bir şey yok yani. Ülkenin kısır kavgaları da seviyenin düşürülmesiyle beraber, maalesef muhattap olmak zorunda kalıyoruz. Çarşamba günü her şeyin cevabını vereceğiz. Bizi kibirli göstermeye çalışıyorlar ama biz mütevaziyiz."

"AVRUPA VE DÜNYADA EN ÇOK KONUŞULAN TÜRK TAKIMI BEŞİKTAŞ"

"Avrupa'da, dünyanın her yerinde en çok konuşulan takım Beşiktaş. Dünyadaki en iyi müslüman takımı da Beşiktaş olarak görüyorum. Beşiktaş bir vitrin kulübü oldu. Oyuncular buraya geldikten sonra Bundesliga, Premier Lig'e gidiyor ve bu beni çok gururlandırıyor. Negredo ve Lens de Beşiktaş'a çok gelmek istediler."

"NEGREDO'YU FENERBAHÇE MAÇINDA BEĞENDİM"

"Santrfor al diye yediler beni. Aboubakar'ı niye aldık, bu kadar kira parası veriyoruz, günah değil mi diye böyle durumlar var. Aboubakar Kamerun milli takımıyla Afrika Kupası'nı kazandıktan sonra geldi ve performansını yükseltti. Sonra bonservisini alalım diye baskı yaptılar. Negredo tartışılacak bir oyuncu değil. Kariyeri ve kabiliyetleri tartışılacak oyuncu değil. 30 küsür milyon euro'ya Manchester City'ye transfer olmuş, önemli bir oyuncu. Cenk'i ilk aldığımız zaman, Aboubakar'ı ilk aldığımız zaman genç oyuncu oldukları için konuşabiliriz ama Mario Gomez, Negredo gibi oyuncular için konuşulamaz. Kendilerini kanıtlamış isimler. Fenerbahçe maçında Negredo'yu beğendim. Biraz sabredilmeli. Önünde de Cenk Tosun var ve onu kesmek kolay değil. İyi bir rekabet yaşayacaklar."

"YABANCI SINIRLAMASINI BİR ANDA DÜŞÜRMEK ZOR"

"2 sene öncesine dönelim. Türkiye çok iyi yerdeydi de, futbolu muhteşem bir yerdeydi de geri mi düştü? Hayır. Türkiye'deki milli takımın problemlerini sadece sayıya bağlamak doğru değil. Oyuncu yetişmiyor. Teknik adam ihraç edemiyoruz. Hep yurt dışından yetişmiş çocukları getiriyoruz. Üslup, nezaket, futbol içerisindeki zerafet, bunları konuşmadan, çözmeden hareket ediyoruz. Ben o gün de Türk futbolu açısından başa gelebileceklerini anlattım. Bu işten en karlı bizim çıkacağımızı, en büyük zararın Anadolu kulüplerinin göreceğini söyledim. Ancak sınırlamayı 5'ten, 8'den 14'e çıkarmak kolay değil. 14'ten 8'e, 9'a indirmek zor. Elinizde kontratlar varken nasıl aşağı indireceksiniz? Günlük kararlarla verilmemesi lazım."

"VİDEO HAKEM OLSA DERBİNİN SONUCU FARKLI OLURDU"

"Biz taraftarın stada gelmesi ve zevk alması için emek veriyoruz. Sponsorlarımızı mutlu etmek için çok çalışıyoruz. Rakipler sponsor bulamıyor. Biz geldiğimizde Beşiktaş dokuz bin kişiye oynuyordu, şimdi otuz dokuz bin kişiye oynuyor. Kirli demeçlerden insanlar kaçıyor. Bu sorunları çözebilecek kapasite var. Güzel statlar yapıldı. Devlet her yere stat yaptı. Biz kendi stadımızı yaptık. Avrupa'nın en büyük altıncı ekonomisiyiz ama seyirci yok. Bizler niye Süper Kupa maçlarını müslüman ülkelerde oynamıyoruz? Türk futbolu daha izlenebilir olsun. Türkiye ligi diğer ülke insanları tarafından izlenmek istenmeli. Seviyeyi yükseltmemiz lazım. Ortak zihniyet yok. Bizim amacımız dünya kulübü olmak. Bizim bunun için stratejilerimiz ve çalışmalarımız var. Çin'e, Malezya'ya Endonezya'ya gideceğiz. Başkalarının amacı ise bizi yenmek. Ligimizi güzelleştirmek işimizin bir parçası. Türk futbolunu bir ürün olarak görüyorum. Bu ürünü güzelleştirmek için çalışmalıyız. Tarih doğru işler yapanları yazacaktır. Bizler bu göreve kurumlarımıza ve ülkemize hizmet etmek için geliyoruz. Çok mesafe almamız lazım. Video hakeme acil olarak geçilmesi lazım. Federasyonun bir an evvel bu kararı alması lazım. Video hakem olsa derbinin sonucu farklı olurdu. Golümüz verilirdi. Bir maçın sonucu belli ise onu kimse izlemek istemez."

Sayfa Yükleniyor...