Vidic-Ferdinand telepatisi

Manchester United'da, Vidic-Ferdinand işbirliği kısa sürede meyvelerini verdi. İngiliz ekibi, savunmanın ortasında görev yapan iki oyuncunun birlikte forma giydiği son 2 maçta gol yemedi. Vidic başarıyı, Ferdinand ile arasında ‘telepatik’ olarak nitelendirdiği bir ileşitim bulunmasına bağladı.

Ntvspor 13.03.2010 - 17:22

Vidic-Ferdinand telepatisi

Nemanja Vidic Rio Ferdinand, uzun bir aranın ardından ilk kez geçen hafta sonu Wolwerhampton karşısında birlikte forma giydi. Şampiyonlar Ligi'ndeki Milan maçında da 2 başarılı savunma oyuncusu sahadaydı. United,, Vidic-Ferdinand işbirliğinin meyvelerini almakta gecikmedi. Takım her iki maçta da kalesinde gol görmedi.

Vidic, başarıyı Rio Ferdinand ile arasında ‘telepatik’ olarak nitelendirdiği bir ileşitim bulunmasına bağladı. Sırp savunma oyuncusu, “Birbirimizi çok iyi tanıyor ve anlıyoruz. Rio, bir pozisyon sırasında benim nereye hareketleneceğimi önceden anlıyor. Aynı durum benim için de geçerli. Bir oyuncuyu durdurmak için hareketlendiğimde, Rio her seferinde doğru yerde pozisyon almış oluyor” diye konuştu.

Manchester United, geçen sezon da Vidic ve Ferdinand'ın yanyana oynadığı 11 maçta üst üste gol yememişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...