Gelecek sezonda F1'de yer alacak dört takımdan biri olan Manor GP'ye firmasının adını veren Richard Branson, "çaylak" sayılacak olan yeni takımlarının bir "kazanan" olacağını ifade etti. "Geçen sene bir milyar insan Formula 1'i takip etti. Bu topluluğun çoğu fanatiklerdi. Virgin belki dünyanın en iyi 20 markasından biri. Ve bu markanın Formula 1 içerisinde yer alması çok iyi bir şey. Formula 1 çok seksi ve bizler Formula 1'i daha da seksi yapacağımıza inanıyoruz" diyen Branson, Formula 1'in artık çok daha eğlenceli olacağını belirtti.

Virgin, geçen sene takımlar ve pilotlar klasmanında şampiyonluk elde ederek büyük bir başarıya imza atan Brawn GP'ye sponsor olmuştu.

Toyota'nın eski pilotlarından Timo Glock ve 25 yaşındaki Brezilyalı çaylak sürücü Lucas di Grassi, Virgin'in yeni pilotları olarak açıklandı.

27 yaşındaki Glock, 7 şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher'in Formula 1'e döneceğini söylerken, Alman efsanesiyle aynı pistte yarışmak için sabırsızlandığını belirtti.

Formula 1 kulislerinde konuşulan haberlere göre, Schumi, Mercedes GP ile yıllık 10 milyon doları aşan bir anlaşma yaptı.

Glock açıklamasının devamında, Schumi'nin geri dönüyor olmasının Formula 1 için çok önemli olduğunu açıkladı. Bu arada İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Alman pilotun geçen Şubat'ta yaşadığı sakatlıktan sonra boynunda oluşan problemden kurtulduğunu doktorlarına kanıtlaması gerekiyor.