Vitor Pereira: Biz inandık siz de inanın

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Torku Konyaspor'u 2-0 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası'nda finale yükseldikleri mücadelenin ardından taraftara önemli mesajlar yolladı.

Ntvspor 05.05.2016 - 22:10

Vitor Pereira: Biz inandık siz de inanın

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Torku Konyaspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Pereira, "Final maçı farklı bir maç, farklı bir rakiple önemli bir maç olacak. Ancak öncelikle Konyaspor'dan ve emeğinden bahsetmezsek onlara haksızlık olur. Başarısı ile hocasının ne kadar iyi çalıştığını, ne kadar iyi iş çıkartığını söylememiz lazım.

Takım halinde harika bir sezon geçirdiler, bu sezonun en büyük sürprizine imza atan takımı oldular. Kaliteli bir takım ve hocaları ile mükemmel iş çıkarttılar. İki maçı kazansak da bu Konyaspor'un kalitesinden bir şey götürmez. İyi çalışan, iyi oynayan, iyi organize olan kaliteli bir takım. Konyaspor'u yenerek finale ulaşmak, ulaştığımız noktanın kıymetini de artırıyor.

Hak ederek finale kaldık ama kolay olmadı, herhangi bir kupada finale uzanmak zaten kolay değildir. Çok çalıştık, emek verdik ve finaldeyiz. Finalde bizi farklı bir maç bekliyor, Galatasaray maçı farklı bir maç olacak" dedi.

"KAĞITTA TAKTİK YAZIYORDU"

"Sahaya gönderdiğim yazıda taktikle ilgili bir şeyler yazıyordu" diyen Portekizli çaılıştırıcı, "Yeni bir taktik düzeni vardı. Saha içinde bir yazı gönderiyorsam en hızlı şekilde oyuncuların anlaması içindir. Herkes baksın ve hızlı şekilde uyum sağlasın diye gönderdim" ifadelerini kullandı.

"EĞER İNANIYORLARSA..."

Pereira, "Büyük maçlara, büyük finallere alışığım, kariyerimde bunlar var. Ama ben taraftarıma bir şey sormak istiyorum; bu sezon şampiyon olacağımıza, iki kupayı da alacağımıza inanıyorlar mı inanmıyorlar mı? Eğer inanıyorlarsa Başakşehir maçında stadı tıklım tıklım doldursunlar. Aynı şehirdeyiz ve bunu yapmamaları için bir neden yok. Kulübü sevmek ve aşkını göstermek böyle olur. Hocayı veya A, B, C oyuncuyu sevmeyebilirsiniz ama kulübe olan aşk başka bir şeydir. Bu da inanarak gösterilir. Biz oyuncular ve yönetim buna inanıyoruz. Biz sonuna kadar bu işin peşinde olacağız. Onlar da inansınlar ve takımı desteklesinler".

"SON DÜDÜĞE KADAR İNANSINLAR"

"Bu maç da sona erdi ve ben eve giderken Başakşehir maçını düşünmeye başlayacağım" diyen başarılı teknik adam, "Çok sayıda maçlarını izledim ama artık detaylar üzerine odaklanacağım. Bir sonraki maç bizim hayatımızda her zaman en önemlidir. Ligin belki de en önemli maçı da bu olacak. Bu nedenle taraftarımızdan destek istiyorum, bize inandıklarını hissetirsinler, son düdüğe kadar inansınlar. Çünkü biz buna inanıyoruz" dedi

Sayfa Yükleniyor...