Voleybolda derbi Fenerbahçe Acıbadem'in

Teledünya Bayanlar Türkiye Kupası'nda NTV Spor'dan canlı yayınlanan maçta Fenerbahçe Acıbadem, Galatasaray'ı 3-0 mağlup etti.

Haberler 23.12.2009 - 20:49

Voleybolda derbi Fenerbahçe Acıbadem'in

Teledünya Kupası çeyrek final ilk maçında Galatasaray, Fenerbahçe Acıbadem'i TVF 50. yıl salonunda ağırladı. Maça favori olarak başlayan Fenerbahçe Acıbadem rakibi karşısında ilk setten itibaren oyuna ağırlığını koydu.

Özellikle Hırvat oyuncu Natasha Ssmokroviç'in servislerine çare üretemeyen Galatasaray, ilk sette 15-9 geri düşünce toparlanamadı. İlk seti Fenerbahçe Acıbadem 25-19 aldı.İkinci sette Sırp oyuncuları Natasa Krsmanovic ve Ivana Derisilo ile ayakta durdmaya çalışan sarı kırmızılı ekibe Fenerbahçe Acıbadem'de yıldız oyuncu  Ekaterina Gamavo karşılık verdi. Galatasaray yaşadığı manşet problemi nedeniyle teknik molanın ardından 16-9 geri düştü. Farkı açmanın verdiği rehavetle rahatlayan konuk ekibe Galatasaray sert hücumlarla cevap vererek farkı 3'e kadar indirdi.

Koç Jan de Brant'ın molasından sonra toparlanan Fenerbahçe Acıbadem, seti 25-20 kazandı. 3. sette rakibine direnmeye çalışan Galatasaray maçta ilk kez bir teknik molaya önde girdi. Ancak teknik moladan sonra devreye giren milli pasör Naz Aydemir, kaldırdığı toplarla takımına sayı yollarını açtı. Seda, İpek ve Gamova üçlüsüyle rakibinin top öldürmesine izin vermeyen Fenerbahçe Acıbadem seti 25-20 maçı da 3-0 kazandı.

NTV 'dan canlı olarak yayınlanan maçta voleybolda, Teledünya Bayanlar Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında Galatasaray, Fenerbahçe Acıbadem'e 3-0 yenildi.

G.SARAY: 0 - F.BAHÇE ACIBADEM: 3

Salon: TVF 50. Yıl
Hakemler: Ebru Meriçkan, Temel Öneri
Galatasaray: Deniz, Özlem, Djerisilo, Valeska, Krsmanovic, Elif (Ayça, Neslihan, Burcu, Dilara) Fenerbahçe Acıbadem: Çiğdem, Gamova, Osmokrovic, Eda, Naz, Seda (Nihan, İpek, Songül, Diricks)
Setler: (19-25, 20-25, 20-25)
Süre: 76 dakika (23, 27, 26)

Sayfa Yükleniyor...